09. 06. 2024. 21:24 >> 00:07
1

NOVI PORAZ

Gruzija bolja u Podgorici, Jovetić napravio razliku za naš tim

Fudbaleri Crne Gore poraženi su od Gruzije sa 3:1 u drugoj prijateljskoj utakmici u ovom ciklusu.

Naš tim je ponovo odigrao jedno poluvrijeme za zaborav, u kojem su gosti došli do 2:0.

U nastavku prije svega ulaskom Stevana Jovetića, Crna Gora je postala konkurentnija na terenu, smanjili smo nakon sjajne akcije Jovetića i Mugoše, ali na kraju smo primili još jedan gol iz kontre. Treba napomenuti i odličnog Mijatovića na golu, koji je svojim intervencijama sačuvao naš tim ubjedljivijeg poraza.

LIVE BLOG

22:36

Kraj meča, Gruzija je slavila sa 3:1.

Опширније

22:35

Dvije sjajane prilike za Stevana Jovetića, i malo sreće je falilo da smanjimo rezultat. Defintivno igrač koji pravi razliku na terenu kad je u postavci.

Опширније

22:31

Ponovo je Davitašvili bio u sjajnoj prilici, ali ponovo Mijatović spašava naš tim izvanrednom asistencijom.

Опширније

22:27

Kada je izgledalo da imamo kontrolu, i da možemo možda do izjednačenja, Gruzija postiže i treći gol.

Zuriko Davitašvili je pobjegao našoj odbrani, probio je i oboren je u našem šesnaestercu, sudija je dao prednost i lopta je stigla do Budua Zivizivacea koji je pogodio gol Mijatovića.

Опширније

22:19

Pogledajte galeriju sa najboljim detaljima iz prvog poluvremena meča, kroz objektiv fotografa FSCG

22:14

Umjesto Bakića, Dreškovića i Mugoše, na teren su ušli Savićević, Vujačić i Dušan Bakić

Опширније

22:09

MIJATOVIĆ BRANI!!!

Kakva šansa za Gruziju, ponovo je u prilici bio Mikatuace, strijelac drugog gola, ali je Mijatović sjajno odbranio.

Опширније

22:05

GOOOOOOL

Majstorija u režiji našeg najboljeg igrala i kapitena Stevana Jovetića koji se prvo driblingom oslobodio čuvara, pa odigrao dupli pas sa Stevanom Mugošom i pogodio desni ugao Mamadaršvilija.

Опширније

22:02

Najveća prilika za naš tim. Jovetić je prebacio odbranu, Osmajić odlično reagovao, ali uspjeva Gruzija da se odbrani sa gol linije praktično.

Опширније

21:59

Nešto opasniji napad naše reprezentacije, probio je Jovović koji je tražio i penal zbog reklamiranja igre rukom jednog gruzijskog fudbalera. Makedonski sudija Stavrev se nije oglašavao

Опширније

21:58

Ponovo je Kvarachelia napravio pobjegao našoj odbrani, srećom bio je previše ukoso pa je Mijatović odbranio.

Опширније

21:55

Probao je Jovetić u 54. minutu sa skoro 30 metara, jer nije bilo bolje solucije.

Опширније

21:54

Izašao je strijelac prvog gola Kiteišvili, umjesto njega na terenu je Kverkveširi.

Опширније

21:49

Liijepa kombinacija Mugoše i Jovetića, napadač Inčona je petom ostavio za igrača Olimpjakosa, ali nažalost akcija se nije dobro odvila u nastavku

Опширније

21:48

Krenulo je drugo poluvrijeme.

Selektor Prosinečki je izvršio dvije izmjene. Umjesto Krstovića i Kuča na teren su ušli Stevan Jovetić i Vladimir Jovović.

Опширније

21:27

Kraj prvog poluvremena. Gruzija vodi 2:0 u jednom po nas dosta skromnom poluvremenu.

Опширније

21:22

Dobra prilika za "Hrabre sokole", Nikola Krstovič je probao sa 20-ak metara ali Mamardašvili brani.

Опширније

21:16

Gruzija od 33. minuta vodi sa 2:0.

Kombinacija dva najbolja gruzijska fudbalera. Kvarachelia je je poslao sjajnu loptu u prostor, Mikautace je  prebacio Mijatovića.

Опширније

21:15

Žuti karton za Marka Vukčevića i slobodan udarac za Gruziju, Probao je Kvarachelia, lopta je bila odlična, ali srećom pod nas zvijezda Napolija nije bio precizan.

Опширније

21:10

Dobar napad naših momaka. Dobro se snašao Krstović, odložio je za Jankovića koji je možda napravio potez više, ali je sačuvao loptu i dao za Bakića čiji je šut ipak blokiran.

Опширније

21:07

Nakon primljenog gola probali su gosti da uhvate ritam i udvostruče prednost, ali se naša reprezentacija konsolidovala nakon par prilka i intervencija Mijatovića.

Опширније

21:05

Pogledajte gol Gruzije

Опширније

20:57

Vodi Gruzija. Brojnji korneri gostiju se se isplatili iz uigrane kombinacije. Nakon kornera, Gvelesiani je glavom spustio, a Kiteišvili je sa dva metra sproveo loptu u mrežu.

Опширније

20:56

Ponovo Mijatović fenomenalan. Mikldace nakon kornera je pucao precizno u donji lijevi ugao, ali je i naš golman sjajno obranio.

Опширније

20:55

Prilika za Gruziju na drugoj srani, izbio je Kvarachelia sam na Mijatovića, ali je naš golman izleti na vrijeme i odlično intervenisao.

Опширније

20:52

Ponovo Vešović odličan centaršut, Kuč se ubacio iz drugog plana, ali je bio kratak, lopta je preskočila i Mugošu, došla do Andrije Vukčevića koji je jako i neprecizno šutirao.

Опширније

20:51

Odlično je probio po desnoj strani Marko Vešović i ubacio loptu u protivničko kazeni prostor, ali i dobra odbrana Gruzina.

Опширније

20:48

Prvi korner za goste, ali Mijatović je siguran u svom petercu.

Опширније

20:45

Krenula je utakmica.

Опширније

20:18

Utakmici prisustvuju i legende hrvatske reprezentacije, braća Kovač  - Niko i Robert.

Опширније

20:12

Crna Gora i Gruzija su do sada igrali dva puta u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi 2010. godine. Prvi meč u Tbilisiju završen je bez pobjednika 0:0, dok su u drugom meču u Podgorici "hrabri sokoli" slavili sa 2:1.

Golove za naš tims u postigli Radoslav Batak i Andrija Delibašič, dok je jedini gol za "krstaše" postigao Vladimer Dvarišvili.