L.V.

06. 04. 2024. 15:51 >> 15:57

Siti rutinski slavio, ali svi govore o novom nedosuđenom penalu kontra "Građana"

Fudbaleri Mančester Sitija slavili su na gostovanju Kristal Palasu sa 2:4 u premijernoj utakmici 32. kola Premijer lige.

"Građani" su sada napravili prtisak na Arsenal i Liverpul koji igraju kasnije (Arsenal večeras gostuje Brajtonu, Liverpul sjutra gostuje Mančester junajtedu).

Nije utakmica ni počela a domaći su već šokirali favorizovane goste.

Žan Filip Mateta je izbio u kontri po desnoj strani i savladao Ortegu.

Međutim "orlovi" nisu previše imali vremena za slavlje jer je Kevin De Brujne za manje od deset minuta poravnao rezultat.

Bio je to jedan precizan udarac sa nekih 15-ak metara.

Ekipa Pepa Gvardiole bila je bolja, imala je posjed, ali opet najveću priliku u prvih 45 minuta imao je domaći tim.

Ponovo slična situacija kao kod prvog gola Palasa, ovoga puta Džordan Aju je izbio u kontri, bila je to situacija tri na jedan, ali reprezentativac Gane je bio sebičan, iako je njegov šut pogodio prečku.

U prvom poluvremenu desio se novi sporni trenutak o kojem će sigruno da se govori u Engleskoj u narednim danima.

Joško Gvardiol je sa dvije ruke obuhvatio Ezea Eberečija kod ubacivanja u 44. minutu, i oborio ga na zemlju, međutiom sudija Pol Tireni se nije oglasio, a nije ni VAR soba.

Ovakva situacija je izazvala veliko negodovanje na Selhrst parku, ali nije bilo promjene odluke.

Situaciju je prokomentarisao i Ian Rajt, legendarni napadač Arsenala, danas analitičar koji je napravio poređenje sa situacijom iz duela Čelisi Mančester junajted, kada je sviran penal za Čelsi nakon sličnog zahvata Diogo Daloa.

"Dalo je bio nespreta pa su ga kaznili, baš kao i Gvardiol, ali njemu nije sviran penal", napisao je Rajt.

Siti je u drugom poluvremenu bio daleko bolja ekipa, došle su do izražaja sve njihove prednosti u odnosu na rivala, a mrežu Hendersona su pogađali 19-godišnji Riko Luis, pa Erling Haland, da bi četvrti gol ponovo potpisao De Brujne.

Pao je tempo gostiju nakon posljednjeg gola, domaći su to iskoristili pa je Eduard smanjio na 2:4 u 86. minutu.

Imali su "Orlovi" još dvije poluprilike do kraja, ali ostalo je Palas-Siti 2:4.