L.V.

30. 03. 2024. 14:26 >> 14:26

SERIJA A

"Boginja" utišala "Maradonu": Atalanta udaljila Napoli od Evrope

Fudbaleri Atalante slavili su na gostovanju Napoliju 0:3 u premijernoj utakmici 30. runde Serije A.

Utakmica koja bi mogla na kraju da odluču koja ekipa dobija posljednju evropsku vizu pripala je gostima iz Bergama koji su bolju igru u prvom poluvremenu pretvorili u tri važna boda.

Već u trećem minutu Aleksej Mirančuk je mogao da savlada Mereta, ali je njegov šut iz ugla šesnaesterca pogodio desnu stativu.

Napoli je zaprijetio prvi put preko Viktora Osimena koji je probao glavom u 18. minutu ali je Marko Karneseki bio siguran.

I onda u 26. minutu Mirančuk dovodi goste do vođstva.

Sam gol je splet srećnih okolnosti po "Boginju". Zapakosta je centrirao na suprotnu stranu gdje je Hateber loptom poslao pas ka drugoj stativi.

Tamo se našao Mario Pašalić koji nije uspio loptu glavom da zahvati kako je želio, ali se ona od njegovog tijela odbila na peterac gdje se u pravom trenutku na pravom mjestu našao Mirančuk.

Samo pet minuta kasnije Pašalić je mogao da duplira prednost ali Merer je pravovremeno izašao i sjsjano reagovao.

Do poluvremena Atalanta ipak stiže da duplira prednost.

Žuan Žezus je očajno reagovao u zadnjoj liniji, loptu mu je ukrao Skamaka koji je odigrao dupli pas potom sa Mirančukom a onda plasirao loptu sa ivice šesnaesterca u Meretov desni ugao.

Napoli je bolje zaigrao u nastavku. Zielinski je probao u 55. minutu ali je pogodio stativu.

Atalanta je prvi put zaprijetila preko Ademole Lokmana, ali Meret sjajno brani.

Potom je Osimhen imao dvije vezane prilike za Napoli, ali je Marko Karneseki pokazao zašto je reprezentativni golman.

Naplata je stigla pred sam kraja kada je Kopmejners stavio tačku na duel.

Ruđeri je dao dobar pas, a holandski veznjak je pokazao zašto ga traže evropski fudbalski giganti. To je 11 pogodak u Seriji A ove sezone za njega.