17. 03. 2024. 19:21 >> 14:41

CFL LIVE BLOG

Mornar srušio Budućnost i najavio borbu za titulu, Dečić i remijem do diobe vrha

Situacija na vrhu Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige se komplikuje, jer je Mornar dokazao da nisu bile samo „prazne priče” da želi titulu.

Barani su odoljeli svim naletima Budućnosti u 1. poluvremenu, a onda u 50. minutu najavili veliku pobjedu nad aktuelnim šampionom, golom Jovana Baošića.

Domaći su odigrali uigranu akciju iz slobodnog udarca - Ermin Seratlić je samo pomjerio loptu, a stameni štoper sa 20 metara savladao nemoćnog Filipa Domazetovića.

Budućnost je tako propustila šansu da pobjegne Dečiću, koji je ranije danas u veoma slabom meču remizirao sa Sutjeskom (0:0).

Podgoričani i Tuzani imaju po 47 bodova, a prvi pratilac im je Mornar sa 42. Tim Zorana Đuraškovića, zanimljivo, nije primio gol već 493 minuta.

Arsenal je preokretom došao do pobjede na gostovanju Mladost Lob.betu u Donjoj Gorici (2:1), kojoj društvo na začelju pravi Rudar, koji je na svom terenu izgubio od Jezera 1:0.

REZULTATI

Mladost Lob.bet - Arsenal 1:2 (Jovanović 2 - Montenegro 17, Arojo 51)

Crveni karton: Đinović (Mladost Lob.bet) u 37. minutu

Sutjeska - Dečić 0:0

Crveni karton: Vuković (Sutjeska) u 75. minutu

Rudar - Jezero 0:1 (Aranda 81)

Petrovac - Jedinstvo Franca 1:0 (Babić 47)

Mornar - Budućnost 1:0 (Baošić 50)

LIVE BLOG:

19:20

Šansa za Raičkovića u 92. minutu, ali Popović lako brani.

Опширније

18:45

Kraj u Petrovcu, domaćin je savladao Jedinstvo Francu 1:0.

Опширније

18:41

Fenomenalan gol Jovana Baošića za vođstvo Mornara protiv Budućnosti u 50. minutu. Štoper domaćih je nakon akcije iz slobodnog udarca zatresao mrežu Podgoričana.

Опширније

18:13

Poluvrijeme u Baru, nema golova. Budućnost je bila opasnija, imala nekoliko šansi, ali i Mornar je zaprijetio i tražio penal u 43. minutu.

Опширније

18:09

Budućnost napada u Baru, imala je nekoliko šansi, ali Mornar odolijeva.

Опширније

17:47

Gol za Petrovac u 47. minutu. Slobodan Babić je dao gol na asistenciju Nikole Zvrka.

Опширније

17:36

U Baru je počeo i drugi derbi dana u Meridianbet 1. CFL, igraju Mornar i Budućnost.

U toku je i meč Petrovac - Jedinstvo Franca, ali golova nema u prvih 35 minuta.

Опширније

16:50

Loš derbi na Zlatici je završen onako kako se i igralo - nulom. Nije bilo golova u duelu Dečića i Sutjeske, Budućnost bi pobjedom protiv Mornara u Baru u drugom derbiju kola mogla da ode na plus tri u odnosu na Tuzane.

Standings provided by Sofascore

Опширније

16:49

Kraj u Pljevljima, Jezero je slavilo 1:0 protiv Rudara i dostiglo Mornar na diobi 4. mjesta.

Опширније

16:38

Jezero vodi u Pljevljima protiv Rudara. Četvrti gol ovog popodneva, treći koji daje Argentinac - tim iz Plava ima 1:0 nakon pogotka Fakunda Arande.

Опширније

16:37

Sutejska od 75. minuta ima igrača manje, sudija Miloš Bošković je zbog prigovora isključio Dušana Vukovića.

Опширније

15:56

Još bez golova u duelima Dečić - Sutjeska i Rudar - Jezero.

Опширније

15:53

Kraj u Donjoj Gorici, Arsenal je slavio 2:1 protiv Mladost Lob.beta, koja bi 26. kolo mogla da završi usamljena na posljednjem mjestu.

Tim sa "DG arene" ima 20 bodova, koliko i Rudar, s tim da Pljevljaci na poluvremenu imaju 0:0 protiv Jezera na svom terenu.

Isti rezultat je i u derbiju Dečić - Sutjeska na stadionu Koma na Zlatici.

Опширније

15:11

Nema golova ni izrazitih šansi u derbiju Dečić - Sutjeska na Zlatici i u duelu Rudar - Jezero u Pljevljima. Te utakmice su počele u 15 časova.

Опширније

14:57

Preokret Arsenala po taktovima Argentinaca - nakon Montenegra, gol je dao i Lukas Arojo u 51. minutu za 2:1 protiv Mladosti u Donjoj Gorici.

Опширније

14:36

U 37. minutu nesmotrenost igrača Mladosti, Ognjena Đinovića, koji je dobio dva žuta kartona, ujedno i crveni, za 46 sekundi.