02. 03. 2024. 18:05 >> 18:09

BUNDESLIGA

Dortmund siguran, "poker" Lajpciga, šestica Augsbruga

Fudbaleri Borusije Dortmund pobijedili su danas u gostima Union Berlin sa 2:0, u utakmici 24. kola Bundeslige.

Dortmund je poveo u 41. minutu pogotkom Karima Adejemija, a pobjedu je potvrdio Ian Matsen u 90. minutu.

Ekipa Dortmunda je upisala 12. pobjedu od početka šampionata i četvrta je na tabeli sa 44 boda, dok je Union Berlin na 14. poziciji sa 25 bodova.

Fudbaleri Lajpciga su slavili kao gosti protiv Bohuma sa sigurnih 4:1.

Bohum je poveo u sedmom minutu pogotkom Maksimilijana Viteka, ali je Lapcig u nastavku preokrenuo rezultat.

Najpre je Dani Olmo izjednačio u 30. minutu, da bi gostujući tim u drugom poluvremenu još tri puta zatresao mrežu Bohuma. Prvo Lois Openda u 68. minutu, potom je Ivan Ordec u 71. minutu postigao autogol, a konačan rezultat postavio je Jusuf Poulsen u 73. minutu.

Lajpcig je peti na tabeli sa 43 boda, dok je Bohum na 15. mjestu sa 25 bodova.

Pobjedu u gostima upisao je i Ajntraht koji je bio bolji od Hajdehajma sa 2:1.

Tim iz Franfurta je poveo autogolom Benedikta Gimbera u 39. minutu, na 2:0 je povisio Nils Nkunku u 49. minutu, a konačan rezultat postavio je Marvin Piringer u 59. minutu.

Ajntraht je šesti tim lige sa 37 bodova, dok je Hajdehajm na 11. poziciji sa 28 bodova na svom kontu.

Fudbaleri Augsburga su, takođe u gostima, bili ubjedljivi protiv Darmštata sa 6:0. Strijelci za Augsburg bili su Filip Tiz u drugom i 84. minutu, Fredrik Jensen u 12, Ermedin Demirović u 20. i 29. i Ruben Vargas u 25. minutu.

Augsburg je deseti na tabeli njemačkog šampionata sa 29 bodova, dok je Darmštat posljednji sa samo 13 bodova.

Fudbeleri Majnca i Borusije Mehnegladbah odigrali su neriješeno 1:1. Jonatan Burkardt je u 12. minutu donio vođstvo Majncu, a izjednačio je Natan Ngumu u 55. minutu.

Mehnegladbah je na 12. mjestu sa 26 osvojenih bodova, dok je Majnc pretposljednji sa 16 bodova.