[ Mina ]

28. 02. 2024. 19:59 >> 20:13

PRVA LIGA

Jezero šokiralo Budućnost, Dečić novi lider

Fudbaleri Dečića preuzeli su prvo mjesto nakon 22. kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige. Tuzani su savladali Mladost na "DG Areni" 3:0 i iskoristili šokantan poraz Budućnosti od Jezera pod Goricom 1:0, pa sada imaju dva boda više u odnosu na Podgoričane.

Dečić je na DG areni upisao12. trijumf.

Ekipu iz Tuzi do pobjede vodili su Bojan Matić, kontroverznim golom u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena,  Matija Božanović u 87. i Oliver Šarkić u 88. minutu.

Budućnost je i dalje bez pobjede u drugom dijelu sezone, doživjela je drugi poraz u tri dana i to bez postignutog gola. Tri boda Plavljanima donio je Pavlićević golom u 68. minutu.

To su prvi bodovi plavskog tima u proljećnom dijelu sezone, nakon poraza od Arsenala i Jedinstva.

Sutjeska je u Bijelom Polju slavila protiv Jedinstva 1:0, a odlučujući pogodak, za sedmi trijumf ove sezone, postigao je Anto Babić u 31. minutu.

U duelima Mornara i Arsenala u Baru 0:0, odnosno Petrovca i Rudara na stadionu "Mitar Mićo Goliš" nije bilo pobjednika 1:1.

Petrovčani su poveli golom Zvrka u 45. minutu, bod Pljevljacima donio je Aleksa Golubović osam minuta prije kraja.

Dečić je vodeći na tabeli sa 42 boda, Budućnost ima 40.

Mornar je treći sa 34, dok su Sutjeska i Jezero sakupili po 32 boda.

Petrovac je šesti sa 26 bodova, jednim više od Arsenala. U zoni baraža su Jedinstvo sa 21 bodom, te Rudar da 19. "Fenjeraš" je Mladost sa 17.

Trofej Radija Crne Gore: Korać ubjedljivo na vrhu

Napadač Jedinstvo France, Žarko Korać, sa 14 postignutih golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Meridianbet Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Nekadašnji fudbaler Arsenala, Boban Đorđević, postigao je deset, dok su se Aleksa Maraš iz Mladosti i Oliver Šarkić iz Dečića po sedam puta upisali u strijelce.

Po šest golova, nakon 22. kola, imaju Marko Mrvaljević, Draško Božović, Balša Tošković i Slobodan Babić, dok su po jedan manje postigli Vasilije Adžić, Petar Grbić i Senaga Naoki.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.

U narednih devet godina zaslužili su ga golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović, Marko Ćetković, Božo Marković i Tajron Konrad, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović, napadač Zete Nikola Krstović i Adnan Bašić iz Petrovca.