27. 02. 2024. 21:54 >> 10:15
1

BARAŽ ZA B LIGU NACIJA

Crna Gora odlična u remiju sa Sjevernom Irskom

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore odigrala je neriješeno 1:1 sa Sjevernom Irskom u gostima u revanš meču baraža za UEFA B Ligu nacija.

Prvi meč u Podgorici dobila je Sjeverna Irska 2:0, pa će ta repezentacija i u narednom izdanju Lige nacija igrati u B diviziji.

Crna Gora će se i dalje takmičiti u C Ligi nacija.

Izabranice Mirka Mariča odigrale su jedan od boljih mečeva i dostojno se suprostavile znatno jačem rivalu.

Imala je Crna Gora nekoliko prilika u prvom dijelu, najbolju preko Kuč u osmom minutu, ali je odlično reagovala golmanka Irske.

Nastavila je Crna Gora da igra dobro i u drugom dijelu, a nagrada za to stigla je u 66.minutu kada je Dešić pogodila glavom nakon kornera koji je izvela Karličić.

Uslijedio je brzi odgovor Irske, u 73.minutu izjedančenje je donijela Megil, za ispostaviće se konačnih 1:1.

Uživo:

90+6' Završena je utakmcia u Belfastu, Sjeverna Irska - Crna Gora 1:1.

90+1' Sudijska nadoknada 5 minuta.

73' Stiže izjednačenje u Belfastu, pogodila je Megil za 1:1.

66' Gooool, vodi Crna Gora 1:0, pogodila je Dešić, nakon odličnog kornera koji je izvela Karličić.60' Bez velikih uzbuđenja u drugom dijelu igre, mreže i dalje miruju.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2' Završeno je prvo poluvrijeme, nema golova, Sjeverna Irska - Crna Gora 0:0.

30' Nakon pola sata igre ravnopravan meč u Belfastu, naša reprezentacija parira apsolutnom favoritu na papiru.

8' Velika prilika za Crnu Goru, Armisa Kuč se našla oči u oči sa golmankom Sjeverne Irske, šutirala sa sedam-osam metara, ali odlično postavljena na golu Harvi-Kliford.

1' Počeo je duel u Belfastu.

Najava meča:

Irska je prvi duel u Podgorici dobila 2:0.

Selektor naše selekcije Mirko Marić kazao je da će ekipa učiniti sve da bude ravnopravan rival i stigne do povoljnog rezultata.

"Ono što možemo da očekujemo jeste da će djevojke dati maksimum i na ovoj utakmici. Vidjeli smo u prvom meču da je Sjeverna Irska bila bolji tim, dok smo mi uspjeli da pariramo do 70. minuta", rekao je Marić.

Očekuje da će "Vinzdor parku" biti dobro popunjen.

"Vjerujem da će ambijent na stadionu na kojem igramo biti dodatni motiv za djevojke da daju sve od sebe kako bismo probali da izvučemo povoljan rezultat", istakao je Marić.

Crna Gora je baraž izborila kroz grupu 3 Lige C, u kojoj je upisala četiri pobjede i dva poraza.

Sjeverna Irska je bila treća u grupi 1 Lige B, sa dva trijumfa, remijem i tri poraza.