15. 02. 2024. 20:59 >> 21:25

LIGA KONFERENCIJA

Minimalna pobjeda Olimpijakosa, "poker" Šturma

Fudbaleri Olimpijakosa upisali su minimalnu pobjedu nad Ferencvarošom 1:0, u prvom meču 1/16 finala Lige konferencija.

Trenutak odluke dogodio se sedam minuta prije kraja.

El Kabi je pogodio nakon iz blizine nakon ubacivanja sa desne strane.

Crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić šansu je dobio u posljednjih 15-ak minuta.

Šturm je bio ubjedljiv protiv Slovana iz Bratislave 4:1.

Golove za Šturm postigli su Mika Biert u četvrtom, Jon Gorenc Stanković u 27, Otar Kitiešvili iz penala u 64. i Amadi Kamara u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Jedini strijelac za Slovan bio je Geršon Rodriges u osmom minutu.

Slovan je od 78. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Vladimir Vajs.

U ostalim mečevima, Molde je savladao Legiju 3:2, uz dva gola Gulbrandesana, dok su Rojal Union i Ajntraht iz Frankfurta remizirali 2:2.