13. 01. 2024. 20:52 >> 20:57

Pobjeda Sitija u režiji povratka Kevina De Brujnea

Fudbaleri Mančester Sitija dobili su na Sent Džemjs parku ekipu Njukasla 2:3 nakon pravog rezultatskog ringišpila.

Poveo je prvo Siti, pa je Njukasl preokrenuo, ali onda dosta bolja igra "Građana" u nastavku i u zaostavnom vremenu dolaze do preokreta i bitne pobjede u šampionskoj trci sa Liverpulom.

Ako treba jedan detalj da determiniše pobjedu Sitija onda je to 69. minut meča kada je na teren ušao Kevin De Brujne.

Fudbale koji je odigrao prvu utakmicu u Premijer ligi nakon povrede i pauze od pet mjeseci, pokazao je još jednom zašto je jedan od najboljih fudbalera svijeta na svojoj poziciji. Prvo gol za 2:2, a onda asistencija za mladog Norvežanina Oskara Boba, koji je sjajno reagovao i pogodio za 3:2.

Utakmica je obilobala prelijepim potezima, golovima, i svim čarima zbog kojih je Premijer liga i najbolja na svijetu.

Siti je poveo u 26. minutu golom Bernarda Silve.

Doku je nakon što je osigurao loptu u posjedu svoje ekipe, vidio na desnom boku otvoren prostor za Kajl Volkera, koji je ubacio loptu unutra, a Portugalac je petom reagovao za vođstvo svog tima.

Uslijedio je blickrig domaćih fudbalera koji su u dva minuta igre preokrenuli rezultat, isto efektnim golovima.

Prvo je Bruno Gimaraeš sjajan lob pas poslao Antonju Isaku, koji je iskoristio svoju brzini i tehniku, oslobodio se Volkera i dao efektan gol.

Gol kao da je pomutio ekipu Pepa Gvardiole koja je poslije dva minuta opet morala da vadi loptu iz mreže.

Burn je dao loptu u prostoru Gordonu koji je kao i Isak predriblao Volkera i lijepo gađao suprotan ugao Edersona.

Do kraja imao je Njukasl još nekoliko prilika, ali nisu uspjeli da "dotuku" protivnika.

U drugom poluvremenu potpuno druga slik. Siti je napadao, Njukal se branio.

I onda ključni trenutak ulazak De Brujnea, koji je odmah po ulasku ušao da šutira slobodni udarac iz dobre prilike.

Tada nije bio precizan, ali samo pet minuta kasnije, Belgijanac pogađa mrežu, ne toliko jakim, koliko preciznim udarcem u donji desni ugao golmana Dubravke.

Siti se nije tu zaustavio, napadao je i dalje, ali je izgledalo da će doći do "podijele plijena".

Međutim 91 minut, jedna od onih lopti "koje imaju oči" De Brujnea, koji pronalazi 20-godišnjeg norveškog reprezentativca Oskara Boba, koji se sjajno snalazi u šesnaestercu domaćih, dribling pa lak šut za pobjedu i euforiju navijača Sitija.