Н.Р.

28. 11. 2023. 23:11 >> 23:24

LIGA ŠAMPIONA

Dortmund u osmini finala, Siti slavio protiv Lajpciga

Nakon pet odigranih kola u grupi F Lige šampiona, takozvanoj "grupi smrti", fudbaleri Borusije Dortmund su izborili plasman u osminu finala, a najbliži drugoj poziciji je Pari Sen Žermen.

Njukasl i Milan su i dalje u igri da prođu, ali oni više ne odlučuju sami o svojoj sudbini.

Borusija je večeras savladala Milan u gostima rezultatom 3:1 i završila je posao, dok su Pari Sen Žermen i Njukasl remizirali na „Parku prinčeva“rezultatom 1:1. Bod je domaćinu doneo Empabe iz penala u 98. minutu.

Fudbaleri Mančester sitija i Lajpciga odigrali su odličnu utakmicu u 5. kolu G grupe Lige šampiona.

Iako je ovde već prije ovog meča bilo riješeno ko će u nokaut fazu, vidjen je uzbudljiv meč u kojem su gosti vodili, a Siti na kraju stigao do velikog preokreta, 3:2 (0:2).

Imao je Lajpcig poslije 45 minuta 2:0, ali je Siti u nastavku uspio da doda gas i pokaže snagu.

Poveo je Lajpcig u 13. minutu, poslije ispucavanja golmana pred fol Engleza, lopta je prošla kraj Manuela Akanđija, Lois Openda je istrčao pred Ortegu i zatresao mrežu.

Uspjeli su Njemci da dupliraju prednost u 33.minutu kada je ponovo na sceni bio belgijski napadač.

Opet je krenula kontra, ovog puta po lijevoj strani, Openda se čudesno oslobodio Dijasa, istrčao ispred golmana Sitija i lako ga matirao.

Ipak, prvak Evrope uspio je da se oporavi u nastavku.

Prvo je u 54. minutu Fil Foden sjajno proigrao Erlinga Halanda koji je u takvim situacijama neumoljiv, oštrim udarcem po zemlji je smanjio na 1:2.

U 70. minutu, Siti je stigao do izjednačenja.

Gvardiol je pronašao Fodena u kaznenom prostoru, on je našao prostora da šutira i pošalje loptu u mrežu.

Lajpcigu je u 76. minutu poništen gol, da bi u 87. minutu uslijedio potpuni preokret.

Hulijan Alvarez koji je na asistenciju Fila Fodena postigao gol za konačnih 3:2.

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su večeras u Bernu od Jang Bojsa sa 0:2 i tako ostali bez šanse da takmičenje u Evropi nastave i na proljeće.

Jang Bojs je slavio autogolom Koste Nedeljkovića u osmom i pogotkom Levina Bluma u 29. minutu.

Zvezda je ostala na jednom osvojenom bodu i na posljednjem mjestu na tabeli i bez šanse da na proljeće igra u Evropi. Jang Bojs je, na drugoj strani, treći sa četiri boda i ovom pobjedom je sebi osigurao nastup u Ligi Evrope na proljeće.

U susretu H grupe između Barselone i Porta vidjen je preokret.

Porto je poveo, ali je Barselona pred svojim navijačima na kraju slavila sa 2:1 (1:1).

Pepe je u 30. minutu uspio da zatrese mrežu Katalonaca i činilo se da će to biti veče portigalske ekipe, ali samo dva minuta kasnije izgubili su prednost.

Barselona je uspjela da izjednači, Žoao Kanselo je utrčao sa lijeve strane, šutirao iz roglja kaznenog prostora i pogodio donji lijevi ugao za 1:1.

U nastavku, uspjeli su izabranici Ćavija Ernandeza sa stignu do pobjede kojom su obezbijedili plasman u nokaut fazu.

Igrao se 57. minut kada je baš Kanselo poslužio kao na tacni Žoaoa Feliksa kojem sa pet metara nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu gostiju za krajnjih 2:1.

Atletiko Madrid je odigrao odličan meč u Holandiji, gde je u E grupi slavio protiv Fejenorda sa 3:1 (1:0).

Španci su poveli u 14. minutu autogolom Gertruide.

Kada je Mario Hermoso u 57. minutu po drugi put zatresao mrežu ekipe iz Roterdama, bilo je jasno ko će odnijeti sva tri boda.

Uspio je Fejenord u 77. minutu golom Matsa Vajfera poslije kornera da smanji na 2:1, ali tu je i stao.

Četiri minuta kasnije nova nespretna intervencija odbrane domaćina, pokušao je Himenez da izbaci loptu, ali je postigao autogol za konačnih 1:3.