Л.В.

26. 11. 2023. 18:23 >> 19:09

PREMIJER LIGA

Vila preokretom do pobjede, Sonu poništena tri gola

Fudbaleri Aston Vile slavili na gostovanju Totenhemu, nakon prekoreta 1:2 u meču gdje su domaćima poništena tri gola, i to sva tri puta Hjeon Min Sona.

Spursi su sjajno otvorili meč i već u prva četiri minuta tri puta su prijetili golu Martineza.

Prvo je probao Udogi, pa Kuluševski, pa Džonson.

Imala je i Vila šansu preko Toresa, ali tih pet minuta je bilo upakovano u super atomski fudbal.

Tada je došlo do pada ritma, sve do 22. minuta kada je nakon kornera lopta došla do Đovanija Lo Selsa, koji je opalio rezanim šutem lijevom nogom, sa nekih 14 metara jako i precizno u gol Vile.

Mogao je Totenhem i do 2:0, ali je gol Sona poništen zbog ofsajda.

I onda nova pravila Premijer lige, prvo poluvrijeme produženo je čak 10 minuta i to su iskoristili fudbaleri iz Birmingema.

Odlična, uigrana akcija, koju je čini se sam trener Vile Unai Emeri zvao tokom prekida sa desne strane nekih 40-ak metara od gola.

Luiz je poslao loptu unutra, Pau Tores je udario glavom i donio izjadnečenje svom timu u 7. minutu nadoknade prvog poluvremena.

U nastavku ponovo se trese mreža gostiju i ponovo Son, ali ponovo ofsajd.

Samo dva minuta nakon toga akcija Tilemans-Votkins i gosti su poveli sa 1:2.

Nevjerovatno da u 67. minutu, nakon očiglednog udaranja Gila od strane Dijego Karlosa, VAR nije dosudio kao penal za domaćine.

U 85. minutu Son postiže opet gol i opet naravno poništen- het trik poništenih golova Koreanca, stvarno nesvakidašnja situacija.

Aston Vila se ovom pobjedom probila do 4. mjesta sa 28 poena, samo dva manje od vodećeg Arsenala. Totenhem je ostao na 26, i to nakon 10 utakmica na kojima nije poražen, Spursi bilježe tri vezana poraza i to sva tri nakon što su prvo poveli na meču. Oni su sada peti na tabeli.