Л.В.

25. 11. 2023. 19:04 >> 19:33

Njukasl preslišao Čelsi: Atomsko drugo poluvrijeme "Svraka"

Fudbaleri Njukasla slavili su ubjedljivo protiv Čelsija sa 4:1 i tako zadržali korak u borbu za neku od prve četiri pozicije.

Ekipa Edija Haua bila je perfektno postavljena i konstatno je napadala "slabe karike" u Čelsijevih starnih 11, a danas su to bili Kris Palmer i Tijago Silva.

Već u 13. minutu bilo je 1:0 za "Svrake", a bitnije od dobre egzekucije Aleksandra Isaka, bila je asistencija supertalentovanog Luisa Majlija.

Tinejdžer koji ima samo 17 godina, i koji je debitovao prošle sezone baš protiv Čelsija u zadnjem kolu prošle sezone, pokazao je kakvu kreativnost i viziju ima za poziciju koju pokriva (vezni red) i jednostavno je sakrio pas ka Isako od kompletne odbrane "plavaca" i olakšao saigraču da postigne gol.

Sigurno budućnost Njukasla i engleskog fudbala generalno.

Čelsi je međutim poslije samo deset minuta izjednačio.

Nakon prekršaja, sa nekih 20-ak metara, loptu je uzeo Rahim Sterling i prekrasnim lukom je sproveo u mrežu gostiju.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme, a onda je u drugom uslijedio "blitzkrieg" domaćih fudbalera.

Kapiten "Svraka", štoper Džamal Lesels se odlično iz jedne akcije probio u peterac gostiju, i loptu Gordona sproveo u mrežu.

Nesvakidašnja scena, s obzirom da je svoj zadnji gol prije ovoga danas dao prije dvije i po godine.

Nije Čelsi ni krenuo sa centra, novi gol Njukasla.

Žoeltin je prvi izvršio presing na Palmera, onda na Silvu, presjekao loptu stuštio se ka golu o pogodio za 3:1.

Kada je Ris Džejms dobio drugi žuti karton u 73. minutu bilo je jasno ko je pobjednik, a Gordon je u lijepim i preciznim udarcem samo finiširao već nokautiranog protivnika.

Njukasl je na šestom mestu na tabeli sa 23 poena, a Čelsi je na 10. poziciji sa 16 poena.

OSTALI MEČEVI

U istom terminu, Vest Hem je u gostima pobijedio Barnli sa 2:1.

Poveo je Barnli golom Džeja Rodrigesa iz penala u 49. minutu, da bi preokret i pobjedu Vest Hemu donijeli pogocima Divin Mubama u 86. i Tomaš Souček u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Vest Hem je na devetom mjestu sa 20 bodova, a Barnli je na posljednjem, 20. mjestu sa četiri poena.

U sljedećem kolu, Barnli će dočekati Šefild junajted, dok će Vest Hem dočekati Kristal Palas.

Bornmut je u gostima pobijedio Šefild junajted sa 3:1, golovima Markusa Tavernijea u 12. i 51. i Džastina Klajverta u trećem minutu nadoknade poluvremena.

Gol za Šefild postigao je Oliver Mekbarni u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena.

Bornmut je 16. sa 12 poena, a Šefild je na pretposljednjem, 19. mjestu sa pet bodova.

U ostalim mečevima, Luton je kao domaćin pobijedio Kristal Palas sa 2:1, dok je Brajton u gostima pobijedio Notingem Forest sa 3:2