Л.В.

05. 11. 2023. 18:38 >> 18:40

CFL

Sutjeska vodila 3:0, pa se "spašavala" protiv Petrovca

Fudbaleri Sutjeske slavili su u posljednjoj utakmici 15. kola Crnogorske fudbalske lige (CFL) protiv Petrovca sa 3:2.

Nije mogla bolja utakmica, kada se pogleda rezultat i kretanje istog, jer su Nikšićani na poluvremenu vodili ubjedljivo sa 3:0, ali na kraju su morali da se "spašavaju" budući de je Petrovac na deset minuta do kraja meča došao na svega gol zaostatka.

Utakmica u Nikšiću je imala i "posebnu težinu" budući da na klupi Petrovca sjedi bivši šef struke Sutjeske, Nenad Brnović.

Efektno su Nikšićani počeli meč i već u prvom minutu poveli sa 1:0 preko Vukovića.

Đinović je u 32. duplirao prednost, a Mirosavljev je u zadnjem minutu prvog poluvremena utvrdio prednost domaćina.

Petrovac je uzvratio u drugom poluvremenu prvo preko Popovića u 64. minutu, a onda je i Boljević u 83. zatresao mrežu Giljana.

Međutim gosti nisu imali snage za potpuni preokret.

Sutjeska je nakon 15. kola četvrta na tabeli sa 22 osvojena boda, dok je Petrovac šesti sa četiri boda manje.

Petrovčani već četiri kola ne znaju za pobjedu.