Л.В.

29. 10. 2023. 18:52 >> 18:54

Mančester je "plavi" grad: Siti slavio u derbiju

Fudbaleri Mančester Sitija slavili su na gostovanju gradskom rivalu Junajtedu sa ubjedljivih 0:3.

Iako je ekipa Pepa Gvardiole važila za apsolutnog favorita, nije se očekivalo da će njihov rival toliko da izađen inferiorno na teren "Teatra snova".

Počelo je sa minutom ćutanja u čast legende "Crvenih đavola" Ser Bobija Čarltona koji je preminuo prošle nedjelje.

Kako je meč krenuo, djelovalo je na trenutke da bi Junajted mogao da napravi meč interesantnim.

Međutim falilo je konkretnosti i želje da se ide naprijed, kao i timske hemije.

Kako drugačije objasniti prodor MekTominija koji ima i lijevo i desno slobodne sairače, i umjesto pasa proba dosta traljav šut ka golu Edersona.

Markus Rašford, Rasmus Hojlund, jednostavno bez napadačkog mentaliteta, posebno to važi za reprezentativca Engleske koji se ove sezone nalazi u golgeterskom "kanalu" sa samo jednim pogotkom na 12 utakmica za Junajted ove sezone.

Siti je čekao svoju priliku, a prvi gol dolazi nakon što je Hejlund povukao kod jednog ubacivanja Stonsa.

Sudija Tirni je gledao VAR i pokazao na bijelu tačku, a Erling Haland je preuzeo odgovornost i pogodio.

To je bio i rezultat nakon 45, minuta, a norveški napadač je već nakon četiri minuta drugog poluvremena ponovo matirao Onanu.

Norvežanin se našao na drugoj stativi i loptu glavom sproveo u mrežu nakon centaršuta Silve.

Meč je zakljuen u 80. minutu kada je prvo Rodri pucao sa 18 metara, Onana brani, lopta dolazi do Halanda koji je ovog puta nesebično asistirao Fodenu kojem nije bilo teško da pogodi mrežu rivala.

Sidi je na diobi drugog mjesta sa 24 boda, koliko ima i Arsenal, dok je Junajted osmi sa 15 bodova iz deset utakmica.