Л.В.

29. 10. 2023. 18:08 >> 18:20

Liverpul lako sa Notingem Forestom: Igrači igrali za Luisa Dijaza

Fudbaleri Liverpula su slavili u meču protiv Notingem Forseta sa 3:0, u meču koji je bio u znaku njihovog saigrača Lisa Dijaza.

Kolumbijski reprezentativa sinoć je saznao da mu je mafija u matičnoj zemlji kidnapovala roditelje pa zbog toga i nije bio na raspolaganju za ovaj meč.

Prema posljednjim informacijama otmičari su oslobodili njegovu majku, dok još traju pregovori da oslobode i oca.

Što se same utakmice tiče, ekipa Jirgena Klopa je od starta nametnula svoj ritam, i ređala šanse pred golom Meta Tarnera.

Darvin Nunjez je imao možda i najbolju u 29. minutu meča, ali je golman Foresta sjajno odbranio.

Urugvajski napadač je ponovo dva minuta kasnije imao dobar udarac, Tarner ponovo brani, ali ovog puta je na pravom mjestu bio Diogo Žota kojem nije bilo teško da sprovede loptu u mrežu.

Portugalski reprezentativac je proslavio gol tako što je digao dres Dijaza u znak podrške.

Samo četiri minuta kasnije Liverpul je duplirao prednost.

Narodski rećeni "treća sreća" za Nunjeza koji je dobio loptu "na trepavicu" od Dominika Soboslaja, i sa dva metra je zakucao u mrežu Foresta.

U nastavku Liverpul nije posustajao, a ređale su se prilike ispred gola Foresta.

Najbolju je imao Harvi Eliot kojem je malo falilo u 59. minitu da se upiše u strijelce.

U takvom odnosu snaga bilo je samo pitanje vremena kada će odbrana gostiju treću put da kapitulira, a to se i desilo u 77. minutu.

Forest je bio u napadu, Liverpul se odbranio, krenula je kontra, Sobslaj je centrirao sa svoje polovine a Mohamed Salah je iskoristio poklog Targeta koji je napustio mrežu u želji da presječe pas mađarskog fudbalera, ali je totalno pogriješio sa tajmingom.

Egipatski fudbale ovakve prilike jednostavno ne maši pa je Liverpul zaključio utakmicu rutinski.

Još se jednom poslije toga tresla mreža gostiju, ali je gol Kodija Gakpa poništen nakon pregleda VAR-a.

U ostalim mečevilma Aston Vila je bila bolja od Lutona 3:1, dok su Brajton i Fulam su odigrali neriješno 1:1.