17. 10. 2023. 22:43 >> 00:48
7

KVALIFIKACIJE ZA EP

Srbija ugasila nade Crne Gore, poraz "sokola" u Beogradu

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Srbije u Beogradu 1:3 u okviru grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Ovim porazom izabranici Miodraga Radulovića ostali su praktično bez šansi za plasman na Evropsko prvenstvo.

Srbija je povela u devetom minutu golom Aleksandra Mitrovića.

Izjednačio je Stevan Jovetić u 36. minutu.

Ključni momenat utakmice desio se u 73. minutu, kada je Mitrović krunisao akciju Sergeja Milinković-Savića i asistenciju Tadića, za vođstvo od 2:1.

Tadić je dobru partiju potpisao golom u 77. minutu za konačnih 3:1.

Crnogorska reprezentacija na stadionu "Rajko Mitić" nije razočarala, u većem dijelu meču kontrolisala je igru i rezultat, iako je Srbija imala bolje šanse.

Najbolju priliku za Crnu Goru imao je Driton Camaj, ali je njegov udarac golman Vanja Milinković-Savić izbacio u korner.

Sredinom drugog poluvremena izbili su incidenti na zapadnoj tribini stadiona "Rajko Mitić",.

Letjele su stolice, ali poslije pet minuta incidenti su se smirili.

Intervenisali su i pripadnici policije.

U drugom meču te grupe Litvanija i Mađarska igrali su u Kaunasu neriješeno 2:2.

Litvanija će biti naredni rival Crne Gore, 16. novembra u Podgorici.

90+5' Završen je meč u Beogradu, Srbija je pobijedila Crnu Goru 3:1.

90+' Sudijska nadoknda u drugom poluvremenu 4 minuta.

85' Izmjene u reprezentaciji Crne Gore, izašli su Tući, Janković i Kuč, ušli su Mugoša, Osmajić i Raičković.

83' Pokušao je Mitrović sa 20-ak metara, Mijatović je bio nesiguran, ali je uhvatio loptu iz drugog pokušaja.

77' Novi gol, 3:1 za Srbiju, strijelac Tadić.

74' Gool, opet Aleksandar Mitrović 2:1 za Srbiju.

72' Izmjena u našoj reprezentaciji, izlazi Camaj ulazi Jovović.

68' Treća izmjena u redovima Srbije, Maksimović umjesto Gudelja..

64' Velika šansa za Srbiju, ali je naš golman Mijatović odbranio nogom šut Sergeja Milinković-Savića.

60' Dobar udarac Camaja sa oko dvadeset metara, brani Milinković - Savić, korner za Crnu Goru.

53' Srbija opasnija na početku nastavka, ali bez konkretnih šansi, Crna Gora čeka priliku iz kontri.

46' Izmjene u reprezentaciji Srbije, ušli su Sergej Milinković-Savić i Filip Kostić umjesto Ivana Ilića, odnosno Filipa Mladenovića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Beogradu.

Završeno je prvo poluvrijeme u Beogradu, 1:1. Odlična igra naše reprezentacije u finišu prvog dijela, više su imali loptu u nogama, djeluje da nas očekuje veoma zanimljivo drugo poluvrijeme.

45+' Sudijska nadoknada u prvom poluvremenu 3 minuta.

36' Gooooooooooooooool, Jovetićććć 1:1 u Beogradu. Dobra lopta Adama Marušića, odlična kontra naše reprezentacije, a onda i precizan udarac Jovetića lijevom nogom u malu mrežu Milinković-Savića.

33' Marušić je bio u dobroj poziciji, ali nije dobro primio loptu. Nakon kornera probao je Tući, pored gola iz teške pozicije.

31' Izmjena u našoj reprezentaciji, izašao je Andrija Vukčević, u igri je Risto Radunović.

29' Andrija Vukčević je ostao na travi, žali se na povredu, igra je prekinuta, ukazuje mu se pomoć.

27' Velika šansa za Srbiju, srećom neprecizan Andrija Živković sa desetak metara iskosa sa desne strane.

Navijači Crne Gore na stadionu "Rajko Mitić".23' Prilika za Crnu Goru, ubacio se Marušić, odlično ga je vidio Jovetić, ali udarac glavom beka Lacija nije bio opasan za Milinković-Savića.

20' Srbija bolji rival na terenu, kontroliše stvari, Crna Gora nakon primljenog gola bez ideja u napadu.

13' Novi pokušaj Mitrovića, lako brani Mijatović.

9' Gol, Srbija vodi 1:0, strijelac je Aleksandar Mitrović nakon solo prodora.

2' Mitrović je pokušao glavom, lopta preko gola.

1' Počeo je duel na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu. Prije početka meča upriličen je minut ćutanja za sve žrtve u Evropi i Izraelu.

Najava meča:

Izlazak naših reprezentativaca na teren.

Nekadašnji reprezentativac Savo Pavićević istakao je da nas čeka važna utakmica.

"Jako važna utakmica, pokušaće Crna Gora da iznenadi , nadam se najboljem. Sigurno će nedostajati Vujačić, ali navikli su da igraju sa tri pozadi i to je dobro izgledalo. Imamo kvalitet, to je sigurno" istakao je Pavićević.

Dejan Damjanović: "Velika utakmica, pričali smo da je propao ciklus, a sada je smo na 90 minuta od plasmana na EP. Indivudualni kvalitete je riješio pri meč, ali ne treba da se vraćamo na taj meč. Da budemo fokusirani na ovu utakmicu, sve je moguće..."

Stadion "Rajko Mitić" pred početak meča.

Sastavi:

Crna Gora: Mijatović, Savić, Tući, Tomašević, Marušić , Vukčević, Janković, Kuč, Camaj,Jovetić i Krstović.

Srbija: Milinković Savić, Milenković, Veljković, Pavlović, Živković, Ilić, Gudelj, Mladenović, Tadić, Lukić, Mitrović.

Prvi međusobni u Podgorici pripao je Srbiji 2:0.

Uoči duela na stadionu "Rajko Mitić" domaća selekcija ima dva boda i utakmicu više od izabranika selektora Miodraga Radulovića.

Crnogorsku selekciju sve osim poraza ostvalja u igru za drugo mjesto i plasman na šampionat.

U dosadašnjem dijelu kvalifikacija ostvarila je i po dva trijumfa i remija - savladala je dva puta Bugarsku (1:0 i 2:1), dok je remizirala sa Mađarskom (0:0) i Litvanijom (2:2) u gostima.

Selektor Miodrag Radulović istakao je da je vjeruje u svoje momke i da želi da pruže maksmim.

"Utakmica je još jedna prilika da se Crna Gora pokaže u dobrom izdanju, onom koji nas krase u ovim kvalifikacijama. Na dobrom smo putu i da igramo dobar fudbal pokazuje i ova utakmica sjutra da smo došli na korak, na devedeset minuta do odlaska na veliko takmičenje. Nećemo momcima praviti preveliki pritisak, jedino što od njih zahtijevam je da pruže maksimum. U prvoj utakmici u Podgorici smo kontrolisali stvari na terenu osamdeset minuta, siguran sam da sjutra možemo i devedeset i plus minuta da to ponovimo i da se nadamo pozitivnom rezultatu. Cilj je da pružimo maksmimum, da zadovoljimo navijače koji će biti na stadionu i pored malih ekrana i da dostojno prezentujemo fudbal i državu iz koje dolazimo. Ukoliko to uspijemo, a siguran sam da moji momci to mogu, radovaćemo se na kraju." kazao je Radulović.

Miodrag Radulović odlučio je kojih 11 igraća će izaći na megdan Srbiji, u možda ključnom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Na golu će biti Milan Mijatović, tri centralna defanzivca su Stefan Savić, Žarko Tomašević i Marko Tući, dok će po bokovima šansu dobiti Adam Marušić i Marko Vukćević.

Nakon dva gola na debiju u dresu “sokola” Edvin Kuč će dobiti šansu u veznom redu sa Markom Jankovićem, dok će najbliži golu Srbije biti Driton Camaj, Stevan Jovetić i Nikola Krstović.

Kapiten naše reprezentacije Stevan Jovetić istakao je da je utakmica sa Srbijom šansa generacije za plasman na neko veliko takmičenje.

“Uvijek kada igrate za reprezentaciju postoji pozitivna trema, ali ona traje do utakmice. Kada izađete na teren sve prestaje, slijedi fokus i sve ostalo“, jasno je istakao kapiten.

“Sigurno da bi bio najveći uspjeh, jer čekamo od 2007. godine. Uvijek postoje emocije, pogotovo kada su ove ključne utakmice u pitanju. Ali, moramo ostati mirni. Lijep je osjećaj ponovo biti u Beogradu, bilo je dosta utakmica ovdje, vežu me lijepe uspomene“, zaključio je Jovetić.

Srbija ima po dva trijumfa protiv Litvanije i poraza od Mađarske, dok je neriješeno igrala sa Bugarskom u gostima.

U isto vrijeme rivali će biti Litvanija i Mađarska.