И.Ш. [ Mina ]

07. 10. 2023. 20:57 >> 21:01

1. CFL

Jezero pobijedilo u Bijelom Polju, Dečić osigurao vrh tabele

Fudbaleri plavskog Jezera ostvarili su pobjedu, dok je duel Arsenala i nikšićke Sutjeske završen bez pobjednika u utakmici 12. kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

Jezero je u Bijelom Polju savladalo Jedinstvo Francu 3:2, a do pobjede došlo je golom u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Gosti su poveli pogotkom Aldena Škrijelja u 52. minutu.

Izjednačio je Žarko Korać u 53, a isti igrač bio je strijelac i vodećeg pogotka u 58. minutu iz jedanaesterca.

Poravnao je Edis Redžepagić iz penala u 79, a isti igrač riješio je pitanje pobjednika.

Duel Arsenala i Sutjeske igrali su u Tivtu neriješeno 1:1.

Sutjeska je povela golom Srđana Krstovića u 35. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat, tri minuta kasnije, Boban Đorđević.

Dečić je u gostima pobijedio Petrovac 3:2 osamivši se na vrhu tabele sa 23 boda.

Petrovac je poveo u 4. minutu golom Andreja Brajovića.

Golove za Dečić postigli su Slobodan Babić u 9. minutu, kao i Oliver Šarkić u 12. i 68. minutu.

Adnan Bašić postavio je konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi.

Fudbaleri Mornara bili su bolji na domaćem terenu od Mladosti DG 2:1.

Gosti su u Baru poveli golom Alekse Maraša u 13. minutu.

Do pobjede, četvrte ove sezone, domaćin je došao golovima Demira Škrijelja u 31. i Andrije Kolundžića u 51. minutu.

U posljednjem meču ovog kola, u nedjelju u 17 sati i 30 minuta, sastaće se Budućnost i Rudar.