04. 10. 2023. 22:57 >> 23:12
1

GRUPA G

Zvezda samo do boda protiv Jang Bojsa, Siti siguran u gostima

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su neriješeno u Beogradu sa Jang Bojsom 2:2, u okviru drugog kola grupe G Lige šampiona.

Napadao je Jang Bojs više u prvom poluvremenu, ali je Zvezda bila sigurnija u završnici.

Vođstvo "crveno-bijelima" obezbijedio je Ndijae u 35. minutu, nakon sjajne kontre fudbalera Zvezde. VAR provjera potvrdila je regularnost pogotka.

Nakon još jedne sjajne kontre u finišu poluvremena mreža Jang Bojsa se ponovo tresla, ali je ovoga puta Bukari bio u minimalnom ofsajdu, tako da gol nije priznat.

Gostujuća ekipa je pritiskala u nadoknadi prvog dijela igre, ali je sjajni Glazer na golu čuvao mrežu Crvene zvezde.

Jang Bojs je došao do izjednačenja odmah na startu drugog poluvremena, Filip Ugrinić je sjajno utrčao u šesnaesterac i efikasnom realizacijom savladao golmana Zvezde.

Ndijaje je u 53. minutu ponovo zatresao mrežu, ali još jednom iz nedozvoljene pozicije, te je po drugi put na meču gol Zvezde poništen.

Gosti dolaze do preokreta u 61. minutu, nakon precizno izvedenog jedanaesterca Sedriha Itena. Prethodno je igrač Crvene zvezde igrao rukom u svom šesnaestercu.

Osman Bukari odličnim udarcem u bliži golmanov ugao donosi izjednačenje Zvezdi u 88. minutu.

Pritiskala je Crvena zvezda do kraja utakmice, imala šanse da postigne gol, ali na kraju rezultat je ostao nepromijenjen.
U drugom meču grupe G fudbaleri Mančester Sitija savladali su u gostima RB Lajpcig 1:3.

Fil Foden doveo je goste do prednosti u 25. minutu.

Lajpcig je došao do izjednačenja u 48. minutu preko Loisa Opende.