И.Ш.

04. 10. 2023. 20:42 >> 20:43

LIGA ŠAMPIONA

Atletiko i Šahtjor do pobjede nakon preokreta

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su na domaćem terenu Fejnord 3:2, u okviru utakmice drugog kola Lige šampiona.

Gosti iz Holandije došli su do prednosti nakon autogola Maria Ermosa u sedmom minutu.

Samo pet minuta kasnije Alvaro Morata donosi izjednačenje Atletiku.

Novu prednost Fejnordu obezbijedio je David Hanko pogotkom u 34. minutu.

Izgledalo je da će gosti otići na pauzu sa golom prednosti, međutim Antoan Grizman je u četvrtom minutu nadoknade poravnao rezultat.

Nakon samo dva minuta igre u nastavku ponovo se u strijece upisao Alvaro Morata za prvo vođstvo Atletika na meču i konačnu pobjedu.

Atletiko se nakon pobjede nalazi na četiri osvojena boda, nakon remija sa Laciom na otvaranju takmičenja. Fejnord ima tri boda iz utakmice sa Seltikom.

Šahtjor je slavio u Belgiji nakon preokreta protiv Antverpena 2:3.

Domaći su na odmor otišli sa dva gola prednosti, strijelci su bili Muja u drugom minutu i Balikviša 33.

Preokret gostima donijeli su Sikan sa dva pogotka (48. i 76. minut), kao i Rakitski pogotkom u 71. minutu.

Antverpen je mogao do izjednačenja u osmom minutu nadoknade, ali je Aldevejreld promašio penal.

Ovo su bili prvi bodovi za ukrajinsku ekipu, nakon poraza od Porta u prvom kolu, Antverpen je bez bodova.