Л.К. [ Beta ]

06. 08. 2023. 21:28 >> 21:28

SUPER LIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana pobijedili Vojvodinu

Fudbaleri Partizana pobijedili su večeras u Novom Sadu Vojvodinu sa 2:0, u utakmici drugog kola Super lige Srbije.

Na stadionu "Karađorđe", golove su postigli Mateuš Saldanja u 47. i Kvinsi Menig u 74. minutu.

Partizan je poveo u 47. minutu golom Saldanje, poslije dobrog dodavanja Natha.

U 55. minutu utakmica je na kratko prekinuta pošto je pas utrčao na teren.

Odmah poslije toga Vojvodina je mogla da izjednači, prvo je pokušao Nikola Čumić, poslije čijeg šuta je lopta izbačena u korner, a zatim je poslije kornera neprecizan bio Đorđe Crnomarković.

Partizan je udvostručii prednost u 74. minutu golom Meniga o prečku sa 15-ak metara, poslije dodavanja Natha.

Do kraja utakmice nije bilo prilika pa je Partizan zabilježio prvu ovosezonsku pobjedu u ligi, a Vojvodina pretrpjela drugi poraz.

Partizan ima četiri boda, a Vojvodina je bez bodova.

U sljedećem kolu Partizan će dočekati Radnički iz Niša, a Vojvodina će u Kruševcu igrati protiv Napretka.