- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Fudbal
25. 06. 2023.
16:11 >> 16:56
"PLAVI" OTPUTOVALI NA ISLAND
Džudović: Nadam se pozitivnom rezultatu, ali neće biti smak svijeta ni ako izgubimo
Fudbaleri Budućnosti otputovali su za Island, gdje u utorak igraju prvi meč pretkvalifikacija za Ligu šampiona. Rival u polufinalu je šampion Andore Atletik Eskaldes. Trener "plavih" Miodrag Džudović kazao je da ne zna koje su mogućnosti ekipe, pošto je pola šampionskog tima otišlo.
Eventualni protivnik "plavih" u finalu i za plasman u prvo kolo kvalifikacija biće pobjednik duela domaćeg Breidablika i Tre Penea iz San Marina.
Budućnost su na kraju sezone napustili Marko Simić, Vasilije Terzić, Zoran Petrović, Arijel Lusero i Filip Knežević.
"Bio je plan da na Zlatiboru imamo dvije kvalitetne provjere s protivnicima iz Izraela i Slovačke, ali do toga nije došlo zbog nevremena i otkaza od strane tih klubova. Zbog toga smo igrali samo sa Jedinstvom Putevi, potom je otpala mogućnost da se sastanemo sa još jednim jakim rivalom", rekao je Džudović i dodao:
"To može da bude naš hendikep u odnosu na rivale jer ogromna je promjena kad ode 50 odsto ekipe. Zato nije slučajno ni ono što se desilo Budućnosti prošlog ljeta protiv predstavnika Islanda - šest ili sedam igrača iz startne postave je tada otišlo između dvije sezone. Zato je logično da sada postoji neizvjesnost".
Podgoričane su pojačali Gašević, Ceklić, Brazilac Almeira, te Brnović.
"Doveli smo igrače u skladu s mogućnostima, vjerujem da će ispuniti očekivanja. Problem je i što je samo jedan od njih s nama od početka priprema, ostali su se priključili u utorak po dolasku sa Zlatibora. Ali, vidi se želja, dobro su prihvaćeni i postoji hemija usmjerena ka zajedničkom cilju", kazao je Džudović.
Kaže da šampion Andore igra u stilu španskih ekipa...
"Nemamo takmičarski tonus, ali smo probali da to nadoknadimo radom i dogovorom. Nadam se da ćemo preskočiti prvu prepreku - analizirali smo Atletik Eskaldes, to je ekipa koja želi da igra, gaji španski stil. Ima igrače koji su prošli školu velikih klubova. U pitanju je racionalan tim, svjestan mogućnosti i maksimalno ga poštujemo", dodao je Džudović.
Ističe trener Podgoričana da ne osjeća pritisak, te da , kako je kazao neće biti smak svijeta ukoliko se ne prođe dalje u Ligi šampiona.
"Ništa ne moramo, a mnogo želimo. Cilj je da napravimo iskorak, a da li ćemo uspjeti - ne znam. Ne osjećam pritisak, radim najbolje što mogu, ekipa je posvećena, imamo podršku uprave. Nadam se pozitivnom rezultatu, a neće biti smak svijeta ni ako izgubimo. Realno ćemo ocijeniti stvari kakav god ishod bude i to je jedini ispravan put", zaključio je Džudović.
Budućnost protiv Atletik Eskaldesa igra u utorak od 15 sati po našem vremenu. Finale je u petak.
Коментари0
Остави коментар