Фудбал
08. 06. 2023. 15:18 >> 15:25
СКУПИО СВЕ ТРОФЕЈЕ
Нико никад као Емерсон: Италијан у пет година освојио сва УЕФА такмичења
Након што је синоћ у невјероватној завршници Вест Хем добио Фиорентину у финалу Лиге конференција, један фудбалер је имао посебан разлог за славље.
Ријеч је о Емерсону Палмијерију, лијевом беку "чекићара" и италијанском репрезентативцу (натурализованом, будући да је по рођењу Бразилац), који је синоћњим тријумфом свог тима успио да заокружи сва такмичења под окриљем УЕФЕ, што ником никада прије није пошло за руком.
Емерсону је за то било потребно свега пет година.
Прво је 2019. године као члан Челсија славио у УЕФА Лиги Европе, када су "плавци" славили у финалу против великог градског ривала Арсенала.
Потом је 2020. године освојио Европско првенство са Италијом (тачније календарске 2021. али због пандемије је одложено годину дана).
Емерсон је имао велику улогу у одмијењивању Леандра Спинацоле који се повриједио на првенству па је пропустио завршницу.
Прије ЕУРА успио је да са Челсијем освоји и Лигу шампиона тријумфом у финалу против Манчестер Ситија.
Након европског, Челси је побједио Виљареал и освојио УЕФА Суперкуп Европе.
И синоћ је са Вест Хемом освојио Лигу Конференција, чиме је заокружио своје трофеје и исписао историју.
Емерсон је фудбалску каријеру почео у Сантосу, одакле је једне сезоне отишао на позајмицу у Палермо.
Ту је скренуо пажњу на себе па га је довела Рома, одакле је потписао за Челси.
У дресу лондонског тима играо је све до ове сезоне (једне године био позајмљен Лиону), да би од ове године носио дрес "Чекићара".
Емерсон је играо за млађе категорије Бразила, а онда је 2017. године искористио своје право на италијанско држављанство, након што га је на то наговорио тадашњи селектор Италија Ђанпјеро Вентура (фудбалер иначе има италијанске корјене).
За "Азуре" је до сада одиграо 29 утакмица.
Коментари 0
остави коментар