Н.Р.

07. 06. 2023. 23:01 >> 23:13

U PRAGU

Vest Hem je prvak Lige Konferencija

Fudbaleri Vest Hema pobijedili su Fiorentinu 2:1 na stadionu "Eden arena" u Pragu i osvojili Ligu konferencija, što je tek drugi evropski trofej u klupskoj istoriji.

Vest Hem je poveo u 62. minutu, pošto je sa penala precizan bio Said Benrahma, da bi Fiorentina izjednačila u 67. minutu golom Đakoma Bonaventure.

Pobjednički gol za englesku ekipu postigao je Džarod Bouen u 90. minutu.

Ovo je Vest Hemu druga evropska titula u istoriji, nakon što su u sezoni 1964/65. osvojili titulu u Kupu pobjednika kupova.

Vest Hem će kao pobjednik Lige konferencija naredne sezone igrati u Ligi Evrope.

Ovo je bilo drugo izdanje Lige konferencija, a prvi trofej pripao je prošle godine ekipi Rome.

90+8 završen je meč u Pragu, Vest Hem je šampion Lige Konferencija za sezonu 2022/2023.

90+ Nadoknada u drugom poluvremenu pet minuta.

90' GGGooooooooooollllllllllll Boven, Vest Hem vodi 2:1, fantastično je Poketa proigrao Bovena koji je bio miran u završnici za vođstvo tima iz Londona.

89' Upravo je Amrabat pokušao sa preko 20 metara iskosa sa desne strane, ali lak posao za golmana Vest Hema.

85' Žuti kartom za Amrabata igrača Fiorentine.

80' Velika šansa za Vest Hem, ali je u ranoj fazi napada ipak napravljen prekršaj.

77' Italijanski predstavnik opasniji u posljednjih 10 minuta.

75' Novi žuti karton, dobija ga igrač Fiorentine Nikola Milenković.

72' Velika šansa za Fiorentinu, pokušao je Mandragora, ali neprecizan udarac sa 15 metara, pored gola.

67' Gooooolllll za Fiorentinu, Bonaventuraaaa 1:1 sa desetak metara iskosa precizan udarac u dalji ugao.

66' Žuti karton za igrača Fiorentine, Mandragoru zbog žestoke reakcije ka sudiji Del Seru.

62' Goooooolllll, Vest Hem vodi 1:0, stijelac sa bijele tačke Benrama.

61' PENAL za Vest Hem.

59' Sudija Del Sero je dobio poziv iz VAR sobe i gleda potencijalni penal za Vest Hem.

57' Kuame je probao sa preko 20 metara, ali pravo u ruke golmana Vest Hema.

53' Žuti karton za igrača Vest Hema, Agerda, zbog igre laktom u duelu sa fudbalerom Fiorentine.

49' Prvi korner u drugom poluvremenu i to za Vest Hem, reaguju igrači Fiorentine u kaznenom prostoru, bez opasnosti.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+6 Završeno je prvo poluvrijeme u Pragu, rezultat 0:0.

45+4 Fiorentina je postigla gol, pogodio je Jović, dosuđen je ofsajd, ali se gol provjerava. Ipak ništa od gola, ostalo je 0:0.

45+' Nadoknada u prvom poluvremenu četiri minuta.

43' Vest Hem je opasniji rival u finišu prvog poluvremena, Fiorentina se brani.

41' Dva kornera za redom izveo je Vest Hem, ali ništa ni od pokušaja ka golu Fiorentine.

37' Konačno je Fiorentina izvela korner i meč je nastavljen.

33' Navijači Vest Hema pogodili su najvjerovatnije čašom igrača Fiorentine, Biragija, koji se spremao da izvede korner. Ukazuje mu se pomoć zbog krvarenja na glavi. Meč još nije nastavljen.

31'  Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je igrač Vest Hema, Paketa zbog simulacije.

30' Pola sata igre u Pragu, bez golova, ali i bez velikih šansi.

26' Milenković je šutirao glavom nakon kornera, ali visoko preko gola Vest Hema, ostaje 0:0.

22' Posjed lopte u korist Fiorentine 69:31 %

20' I dalje bez golova, čeka se greška rivala, ulog je veliki, ekipe igraju bez mnogo rizika.

13' Probao je sa ivice šesnaesterca kapiten Vest Hema, Rajs, ali pored gola, bilo je blizu.

9' Igrač Fiorentine, Mandragora pokušao je sa preko 20 metara, ali daleko od gola koji brani Areola.

6' Bez mnogo uzbuđenja u prvim minutima, Fiorentina ima više loptu u nogama.

3' Dobra atmosfera na startu duela

1' Počeo je duel.

Poznati su sastavi timova.

Najava meča:

Takmičenje u Ligi konferencija počelo je prošle sezone, a prvi osvajač ovog takmičenja je Roma.

Fiorentina ima posljednju šansu da u finalu dođe do trofeja ove sezone. Klub iz Firence je sezonu u Seriji A završio na osmom mjestu na tabeli sa 56 bodova.

Fudbaleri Vest Hema imali su lošu sezonu u Premijer ligi ali su se izborili za opstanak.

Klub iz Londona pokušaće da osvoji drugi evropski trofej.

Evropska fudbalska unija (UEFA) za glavnog sudiju finala Lige konferencija izabrala je španske sudije. Glavni sudija biće Karlos del Sera Grandea a pomagaće mu Pau Sebrijan Devis i Gvadalupe Poras Ajuso.

Za četvrtog sudiju određen je Hesus Hil Manzano.