С.В.

27. 05. 2023. 17:29 >> 17:40

MUSIJALA HEROJ BAVARACA

Majnc zaustavio Dortmund, Bajern odbranio titulu

Fudbaleri Bajerna osvojili su 11. uzastopnu titulu u Bundesligi. Bavarci su u posljednjem kolu slavili na gostovanju Kelnu 2:1 i iskoristili kiks Dortmunda koji je remizirao sa Majncom kod kuće 2:2. Uoči posljednjih 90 minuta, "milioneri" su imali dva boda prednosti, pa je na kraju odlučila bolja gol-razlika Bajerna...

Na "Signal Iduna parku", period između 15. i 24. minuta praktično je odlučio meč.

Prvo je Hanč-Olsen doveo Majnc u vođstvo, da bi u 19. minutu Ale promašio jedanesteerac.

Domaćin se još nije bio oporavio od tog šoka, a stigao je novi. Igrao se 24. minut kada je Onisivo duplirao prednost.

Dortmund je napadao svim silama do kraja prvog dijela, ali Majnc je opasno prijetio iz kontri.

Gotovo identična slika u nastavku, gosti su propustili da dokrajče "milionere", pa je Gereiro u 69. minutu vratio neizvjesnost.

Ipak, Dortmund nije imao snage za preokret, konačan rezultat duboko u nadoknadi postavio  je Sule.

Bajern je u Kelnu dugo vodio golom Komana, ali nije moglo bez drame.

Domaćin je deset minuta prije kraja stigao do jedanaesterca, koji je u gol pretvorio Ljubičić i dao nadu u tim trenucima igračima Dortmunda da mogu do titule.

Ipak, u 89. minutu na scenu je stupio Musijala, koji je zatresao mrežu i donio 33. titulu Bavarcima u klupsoj istoriji.

Istorijski plasman u Ligu šampiona ostvario je Union, koji je danas savladao Verder 1:0.

Tim iz Berlina se tako priključio Lajpcigu u najelitnijem evropskom društvu.

Iz Bundeslige, poslije Herte, ispao je i Šalke, koji je danas poražen upravo u Lajpcigu 4:2