Л.В. [ МИНА ]

07. 12. 2022. 16:55   >>  18:14

РЕМИ АРСЕНАЛА И ПЕТРОВЦА

Сутјеска јесењи првак, дебакл Будућности у Даниловграду

Фудбалери Будућности доживјели су пораз у 19. колу Меридианбет Прве црногорске лиге, што је искористила Сутјеска и побједом преузела прво мјесто и титулу јесењег првака.

Будућност је у Даниловграду поражена од Искре 3:0.

То је четврти пораз подгоричког тима, док је посљедњепласирана екипа на табели до четврте побједе дошла головима Халила Мухаремовића у 41, Ивана Марковића у 59. и Дамира Којашевића у 69. минуту.

Будућност је у Даниловграду прекинула серију од шест узастопних побједа, односно осам утакмица без пораза.

Подгорички тим и претходни пораз доживио је од Искре.

Сутјеска у Бијелом Пољу савладала Јединство Францу 4:0 и 11. побједом, захваљујући киксу Будућности и бољој гол разлици, преузела прво мјесто на табели.

Званичног шампиона до тријумфа у Бијелом Пољу и предводили су Тајрон Конрад головима у судијској надокнади првог полувремена и 90, Драган Гривић у 57. и Оујиди Сахли, ефектним поготком у 70. минуту.

Без голова и побједника завршен је дуел Језера и Рудара у Беранама (0:0).

Плавски и пљеваљски састав тим ремијем продужили су серију утакмица без побједе - Језеро на осам, а Рудар на седам утакмица.

Побједника није било ни у дуелу тиватског Арсенала и Петровца, који су у Радановићима играли 1:1.

Петровац је повео голом Мамаду Мендија у 37. минуту.

Изједначио је и поставио коначан резултат Хулиан Монтенегро у 68. минуту.