Бета [ Р.Б. ]

13. 11. 2022. 17:21   >>  17:19

СЕРИЈА А

Рома и Торино ремизирали, побједе Моце и Специје

Фудбалери Роме и Торина одиграли су данас у Риму неријешено 1:1, у мечу 15. кола италијанске Серије А.

Повео је Торино голом Карола Линетија у 55. минуту.

Рома је најбољу шансу за изједначење имала у другом минуту судијске надокнаде полувремена, али Андреа Белоти није успио да реализује пенал.

Само два минута касније Рома је ипак успјела да стигне до изједначења поготком српског интернационалца Немање Матића.

Рома је седма на табели са 27 бодова, а Торино је на деветој позицији са 21 поеном.

Послије паузе због Свјетског првенства у Катару, Рома ће дочекати Болоњу, док ће Торино угостити Верону.

У истом термину, Монца је на свом терену побиједила Салернитану са 3:0.

Стријелци за Монцу били су Карлос Аугусто у 24, Дани Мота у 35. и Матео Песина из пенала у 74. минуту.

Салернитана је од 74. минута играла са играчем мање, након што је директан црвени картон добио Антонио Кандрева.

Монца је 14. са 16 бодова, док је Салернитана 12. са бодом више.

Специја је у гостима побиједила Верону са 2:1.

Повела је Верона голом Симонеа Вердија у 30. минуту, да би преокрет и побједу Специји донио головима Мбала Нзола у 53. и 69. минуту.

Меч је обиљежила тешка повреда голмана Специје Пољака Бартоломеја Донговског, који је по првим процјенама доживио прелом ноге, и мораће да пропусти Свјетско првенство у Катару.

Специја је на 17. мјесту на табели са 13 бодова, док је Верона на посљедњој, 20. позицији са шест поена.