Бета [ R.B. ]

13. 11. 2022. 17:21   >>  17:19

SERIJA A

Roma i Torino remizirali, pobjede Moce i Specije

Fudbaleri Rome i Torina odigrali su danas u Rimu neriješeno 1:1, u meču 15. kola italijanske Serije A.

Poveo je Torino golom Karola Linetija u 55. minutu.

Roma je najbolju šansu za izjednačenje imala u drugom minutu sudijske nadoknade poluvremena, ali Andrea Beloti nije uspio da realizuje penal.

Samo dva minuta kasnije Roma je ipak uspjela da stigne do izjednačenja pogotkom srpskog internacionalca Nemanje Matića.

Roma je sedma na tabeli sa 27 bodova, a Torino je na devetoj poziciji sa 21 poenom.

Poslije pauze zbog Svjetskog prvenstva u Kataru, Roma će dočekati Bolonju, dok će Torino ugostiti Veronu.

U istom terminu, Monca je na svom terenu pobijedila Salernitanu sa 3:0.

Strijelci za Moncu bili su Karlos Augusto u 24, Dani Mota u 35. i Mateo Pesina iz penala u 74. minutu.

Salernitana je od 74. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Antonio Kandreva.

Monca je 14. sa 16 bodova, dok je Salernitana 12. sa bodom više.

Specija je u gostima pobijedila Veronu sa 2:1.

Povela je Verona golom Simonea Verdija u 30. minutu, da bi preokret i pobjedu Speciji donio golovima Mbala Nzola u 53. i 69. minutu.

Meč je obilježila teška povreda golmana Specije Poljaka Bartolomeja Dongovskog, koji je po prvim procjenama doživio prelom noge, i moraće da propusti Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Specija je na 17. mjestu na tabeli sa 13 bodova, dok je Verona na posljednjoj, 20. poziciji sa šest poena.