С.В. [ Бета ]

02. 11. 2022. 20:43   >>  20:43

ЛИГА ШАМПИОНА

Лајпциг у осмини финала, "петарда" Реала

Фудбалери Лајпцига пласирали су се вечерас у осмину финала Лиге шампиона, пошто су у гостима побиједили Шахтјор са 4:0, у мечу посљедњег, шестог кола Групе Ф Лиге шампиона.

Голове за Лајпциг постигли су Кристофер Нкунку у 10, Андре Силва у 50, Доминик Собослај у 62. и Дани Олмо у 68. минуту.

Тимо Вернер је шутирао у 10. минуту, голман Шахтјора Трубин је одбио лопту на коју је натрчао Кристофер Нкунку и рутински затресао мережу.

Само три минута касније Вернер је морао да напусти игру због повреде зглоба.

Силва је у 50. минуту искористио асистенцију Мохамеда Симакана и дуплирао предност Лајпцига.

Нкунку је поред гола у 62. минуту уписао и асистенцију, проигравши Доминика Собослаја ком није било тешко да затресе мрежу.

Само шест минута касније Дани Олмо је прецизно шутирао са ивице шеснаестерца и лопта се од стативу одбила у мрежу.

У осмину финала пласман је одраније обезбиједио и Реал Мадрид, који је вечерас на свом терену побиједио Селтик са 5:1.

Стријелци за Реал били су Лука Модрић из пенала у шестом, Родриго из пенала у 16, Марко Асенсио у 51, Винисијус Жуниор у 61. и Федерико Валверде у 71. минуту.

Погодак за Селтик постигао је Жота у 84. минуту.

Реал је повео у шестом минуту голом Луке Модрића из пенала. Мориц Јец је играо руком у свом казненном простору, а судија Фрапарт је досудио пенал.

До 2:0 Реал је стигао у 16. минуту још једним голом из пенала. Након што је поново један играч Селтика играо руком у свом шеснаестерцу, сигуран са "бијеле тачке" био је Родриго.

У првом полувремену виђен је још један пенал. Јосип Јурановић је у 35. минуту извео најстожу казну али је његов ударац одбранио голман Реала Куртоа.

На 3:0 је повисио Марко Асенсио голом у 51. минуту, послије асистенције Данијела Карвахала.

Винисјус је голом у 61. минуту донио убједљиву предност Реалу, а пети гол за Реал је постигао Федерико Валверде у 71. минуту.

Почасан гол за Селтик постигао је Жота у 84. минуту и тако поставио коначан резултат меча.

Сеад Хакшабановић је играо у посљедњих пола сата.

Групну фазу такмичења Реал је завршио на првом мјесту са 13 бодова, а Лајпциг на другом има 12. Шахтјор има шест бодова и као трећепласирани ће на прољеће играти у Лиги Европе. Селтик на четвртом мјесту има два бодова и ове сезоне завршио је учешће у европском такмичењу.