Л.В.

11. 10. 2022. 23:40   >>  23:48

ЛИГА ШАМПИОНА

Челси славио против Милана: Сан Сиро ће памтити судију Данијела Зиберта

Фудбалери Челсија победили су вечерас на гостујућем терену у Италији Милан са 2:0, у утакмици четвртог кола Групе Е у Лиги шампиона. Лондонска екипа повела је у 21. минуту голом Жоржиња из једанаестерца, а предност је удвостручио Пјер-Емерик Обамејанг поготком у 34. минуту.

Имаће за чим да жале навијачи Милана а сигурно ће дуго памтити њемачког судију Данијела Зиберта.

Њемац је прво у 18. минуту показао на једанаестерац, након што је Фикајо Томори наводно повукао Мејсона Маунта.

А онда је услиједио и прави шок када је показао енглеском фудбалеру црвени картон.

Три минута се чекало на реакцју ВАР-а, али одлука је на крају остала.

Брзо је Челси дуплирао предност. Акцију је повео Ковачић, додао до Маунта који је убацио у простор гдје је Обамејанг продро као шило и погодио за 2:0.

У другој утакмици у тој групи у Загребу, Динамо је одиграо неријешено 1:1 против Салцбурга.

Салцбург је повео у 12. минуту голом Николаса Зајвалда, а изједначио је Роберт Љубичић поготком у 40. минуту.

После четири кола Челси је први на табели са седам бодова, Салцбург има шест, а Милан и Динамо по четири бода.

У петом колу 25. октобра Салцбург ће дочекати Челси, а Динамо ће у Загребу играти против Милана.