Л.В.

08. 10. 2022. 19:25   >>  19:31

ПРЕМИЈЕР ЛИГА

Сити, Њукасл, Челси и Борнмут славили

Фудбалери Манчестер ситија побиједили су данас на свом терену Саутемптон са 4:0, у утакмици деветог кола Премијер лиге и вратили се на прво мјесто на табели.

Сити је повео у 20. минуту голом Жоаа Kансела на асистенцију Фила Фодена, који је у 32. минуту удвостручио предност. Трећи гол постигао је Ријад Махрез у 49. минуту, а коначан резултат поставио је Ерлинг Халанд голом у 65. минуту, када му је асистент био Kансело.

Халанд је ове сезоне постигао 20 голова у свим такмичењима за Манчестер сити.

Екипа Пепа Гвардиоле је прва на табели са 23 бода, два бода више али и утакмицом више од другопласираног Арсенала, који ће у недјељу играти против Ливерпула.

Саутемптон је претрпио четврти узастопни пораз, укупно шести у првенству и заузима 16. мјесто на табели са седам бодова.

Фудбалери Челсија побиједили су на свом терену Вулверхемптон са 3:0.

Лондонска екипа повела је у трећем минуту надокнаде првог полувремена када је стријелац био Kај Хаверц, а други гол постигао је Kристијан Пулишић у 54. минуту, послије дуплог паса са Мејсоном Маунтом. Стријелац трећег гола био је Армандо Броја у 90. минуту.

Челси је остварио трећу узастопну победу, укупно пету у лиги и четврти је на табели са 14 бодова.

Вулверхемптон је претрпио трећи везани пораз, укупно пети и са шест бодова заузима 18. мјесто.

Фудбалери Њукасла побиједили су на Сент Џејмс Парку Брентфорд са 5:1.

Брентфорд је први затресао мрежу, у 10. минуту, али је послије употребе ВАР технологије гол Брајана Мбеума поништен због офсајда. Њукасл је повео у 21. минуту голом Бруна Гимараеша, а предност је удвостручио Џејкоб Марфи у 28. минуту.

Брентфорд је смањио у 54. минуту голом Ајвана Тоунија из једанаестерца, а трећи гол за црно-бијеле постигао је Гимараеш, у 56. минуту. Стријелац је био и Мигел Алмирон у 82. минуту, а коначан резултат поставио је фудбалер Брентфорда Итан Пинок, који је постигао аутогол у 90. минуту.

Њукасл има три побједе и 14 бодова на петом мјесту на табели.

Брентфорд, који је у посљедње три утакмице без побједе, заузима 12. мјесто на табели са 10 бодова.

Борнмут је на свом терену побиједио Лестер са 2:1, а касније играју Брајтон - Тотенхем.