Л.В.

08. 10. 2022. 18:54   >>  21:24

БУНДЕСЛИГА

Побједе Бајера на Алонсовом дебију

Фудбалери Бајера побиједили су данас на свом терену у Леверкузену Шалке са 4:0, у утакмици деветог кола Бундеслиге. То је прва утакмица коју је са клупе водио нови тренер "Фармацеута" Ћаби Алонсо.

Бајер је повео у 38. минуту голом Мусе Дијабија, а три минута касније асистирао је код другог гола који је постигао Џереми Фримпонг. Исти двојац учествовао је и код трећег гола, поново је стријелац био Фримпонг на асистенцију Дијабија, а коначан резултат поставио је Паулињо поготком у 40. минуту.

Екипа из Леверкузена остварила је другу побједу у лиги и има осам бодова на 14. мјесту на табели.

Шалке је претрпио трећи узастопни пораз, укупно пети и са шест бодова заузима 16. мјесто на табели.

Фудбалери Бохума побиједили су на свом терену Ајнтрахт са 3:0 и остварили прву побједу у лиги ове сезоне.

Домаћи су повели голом Филипа Хофмана у 71. минуту, а предност је удвостручио Еван Ндика, који је постигао аутогол у 88. минуту. Kоначан резултат поставио је Филип Форстер у трећем минуту надокнаде времена.

То је прва првенствена побједа Бохума, који је и даље посљедњи на табели са четири бода.

Kлуб из Франкфурта има 14 бодова на седмом мјесту на табели.

У осталим утакмицама Аугсбург и Волфсбург одиграли су неријешено 1:1, а истим резултатом завршен је и дуел Мајнца и Лајпцига.

Kасније у дербију кола у Дортмунду играју домаћа Борусија и актуелни шампион Бајерн из Минхена.