Л.В. [ Бета ]

05. 10. 2022. 23:38   >>  23:39

ЛИГА ШАМПИОНА

Бенфика и даље не зна за пораз од Француза, Јуве сигуран са Макабијем

Фудбалери Бенфике и Пари Сен Жермена одиграли су вечерас у Лисабону нерешено 1:1, у утакмици трећег кола Групе Х Лиге шампиона.

Француски клуб је повео у 22. минуту, након акције у којој су учествовали Kилијан Мбапе, Нејмар и Лионел Меси.

Асистенцију је уписао Нејмар, а гол је са ивице шеснаестерца постигао аргентински нападач.

Меси је тако постао једини играч који је постигао гол против 40 различитих екипа у Лиги шампиона.

Бенфика је до изједначења дошла у 41. минуту. Енцо Фернандес је убацио лопту у казнени простор, а њу је на путу ка голу 'закачио' Данило и постигао аутогол.

Јувентус је у Торину побиједио Макаби Хаифу са 3:1.

Адриан Рабио је у 35. минуту искористио одличну асистенцију Анхела ди Марије, изашао сам пред гол и лако савладао голмана Џоша Kоена.

На други погодак чекало се до 50. минута. Одличну асистенцију у простор поново је упутио Ди Марија, а сам пред голмана овог пута излази српски играч Душан Влаховић, који се потом уписује у стрелце.

Исти актери учествовали су у акцији у 63. минуту, када је Влаховићев гол поништен због офсајда.

Израелски првак је смањио резултат у 75. минуту преко Дина Давида, док је Рабио у 83. минуту после корнера био највиши у скоку за коначних 3:1.

ПСЖ води у Групи Х са седам бодова, Бенфика је друга са истим бројем бодова, Јувентус је трећи са три, а Макаби је посљедњи без бодова.

За шест дана ПСЖ дочекује Бенфику, а Макаби је домаћин Јувентусу.