Л.В.

05. 10. 2022. 23:27   >>  23:46

ЛИГА ШАМПИОНА

Сити и Дортмунд већ практично обезбједили нокаут фазу

Фудбалери Манчестер ситија побиједили су вечерас на свом терену екипу Kопенхагена са 5:0, у утакмици трећег кола Групе Г Лиге шампиона.

Водећи гол за домаћи тим постигао је Ерлинг Халанд у седмом минуту, након асистенције Жоаа Kансела.

Волеј ударац у 32. минуту упутио је играч Ситија Серхио Гомес, а до одбијене лопте је у наставку акције дошао норвешки нападач, који је тако постигао пети гол ове сезоне у Лиги шампиона.

Халанд је тако постао трећи играч у историји, који је у прве три утакмице Лиге шампиона за енглески клуб постигао по бар један гол, након Маруана Шамаха (Арсенал) и Ферана Тореса (Сити).

Сити је повећао резултат у 39. минуту, након што је аутогол постигао Давид Хочолава.

У 54. минуту у казненом простору Kопенхагена новозеландски фудбалер Марко Стаменић повукао је за дрес Емерика Лапорта, а минут касније са пенала је био прецизан Ријад Марез.

Kоначан резултат поставио је Хулијан Алварес у 76. минуту, пошто је искористио асистенцију Мареза.

Борусија Дортмунд је на гостовању побиједила Севиљу са 4:1.

Њемачки клуб је повео у шестом минуту, када је Рафаел Гереро искористио центаршут Џуда Белингема, ушао у казнени простор и прецизним ударцем савладао голмана Бона.

У стрелце се у 41. минуту уписао и Белингем. Млади енглески фудбалер је послије одличног дриблинга избацио из игре српског играча Немању Гудеља и лопту послао у мрежу.

Два минута касније услиједио је ударац Јосуфе Мукока, након којег се у стријелце уписао Kарим Адејеми.

Севиља је смањила резултат у 51. минуту, пошто је после корнера највиши у скоку био Јусеф Ен-Несири.

До краја меча у стрелце се за госте уписао и Јулијан Брант, који је главом постигао гол у 75. минуту, послије центаршута Мукока.

На табели Групе Г води Сити са максималних девет бодова, Борусија је на другом мјесту са шест бодова, док по један бод имају Севиља и Kопенхаген.

У сљедећем колу за шест дана Сити гостује Kопенхагену, а Борусија Дортмунд дочекује Севиљу.