Л.В.

05. 10. 2022. 23:16   >>  23:16

ЛИГА ШАМПИОНА

Челси убједљив против Милана

Фудбалери Челсија побиједили су вечерас на свом терену екипу Милана са 3:0, у утакмици трећег кола Групе Е Лиге шампиона.

Послије пораза и ремија, Челси је уписао прву побједу у Лиги шампиона ове сезоне и тренутно је други на табели са четири бода, док је Милан трећи са истим бројем бодова.

Челси је повео у 24. минуту када се послије корнера и велике гужве у казненом простору најбоље снашао Весли Фофана.

Десетак минута касније у стрелце се уписао и Мејсон Маунт, али је тај гол домаћег тима поништен због офсајда.

Врло брзо послије тог поништеног гола повриједио се Форана, стријелац првог поготка, и морао је да напусти игру због повреде десног колена.

Тим са Стамфорд Бриџа је доминирао у наставку меча, а питање побједника ријешио је на почетку другог полувремена.

Прво је Пјер-Емерик Обамејанг са петерца, послије центаршута Риса Џејмса, погодио за 2:0 у 56. минуту, а потом је асистент код другог гола искористио додавање Рахима Стерлинга и лијепо савладао голмана Милана у 62. минуту.

Џејмс је са 22 године и 301 даном постао најмлађи играч Челсија који се уписао у стријелце и асистирао за гол у истој утакмици Лиге шампиона.

У првој утакмици ове групе, Салцбург је побиједио Динамо из Загреба са 1:0. Салцбург је први на табели са пет бодова, док је хрватски тим посљедњи са једним бодом.

Фудбалери Челсија ће у наредном колу гостовати Милану, док ће Динамо угостити Салцбург.