Л.В.

04. 10. 2022. 20:43   >>  20:45

"ПЕТАРДА" У МИНХЕНУ

Бајерн демонстрирао силу на Дабановићевом дебију у ЛШ

Фудбалери Бајерн Минхена демонстирали су силу против чешке Викторије Плзењ и славили убједљиво са 5:0. Утакмица која ће посебно да остане упамћена као деби нашег најбољег фудбалског судије Николе Дабановића којем је ово био први меч на највећој фудбалској сцени.

Бајерн је од самог старта наметнуо свој препознатљиви нападачки стил - "Баварци кад намиришу крв мељу противника", и тако су од старта кренули.

Већ у 7. минути се затресла мрежа Тврдона, а госте је "начео" Лирој Сане на асистенцију суперталентованог Џама Мусиале.

Само шест минута касније Серж Гнарби је искористио пас Горецке и повисио на 2:0, а након срећног одбијања лопте у 21. минуту је Садио Мане већ рјешио питање побједника јер је тада резултат на "Алијанс арени" био 3:0.

Наш судија имао свој период до краја полувремена, гђе је прво оправдано показао жути картон Чорију због грубости у 29. минуту, а онда је након асистенције ВАР собе поништио гол Мусиале због претходног офсајда.

У наставку меча, комбинација Сане-Мане поново се показује као убитачна у 51. минуту, а само седам минута касније се упиосао и Бајернов "џокер" Чупо Мотинг.

До краја меча није било превише узбуђења и Бајерн је практично са све три побједе до сада већ практично обезбиједио нокаут фазу.

У овој групи од 21 час снаге ће одмјерити Интер и Барселона.