П.Р. [ Beta ]

02. 10. 2022. 17:37   >>  18:54

SERIJA A

"Poker" Lacija protiv Specije, ubjedljive pobjede Sasuola i Monce

Fudbaleri Lacija pobijedili su na svom terenu ekipu Specije sa 4:0, u meču osmog kola italijanske Serije A.

Rimski klub je mogao da povede u trećem minutu, ali je sa penala bio neprecizan Čiro Imobile.

Ipak Lacio u vođstvo dovodi Matija Zakanji u 12. minutu, a rezultat u 24. minutu povećava Alesio Romanjoli.

U strijelce se u 62. minutu upisao i srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić. Asistenciju je upisao Zakanji, a veznom fudbaleru je to bio jubilarni 50. gol u Seriji A.

Srpski igrač je drugi gol na meču postigao u prvom minutu nadoknade, nakon asistencije Elseida Hisaja.

Na tabeli Lacio je treći sa 17 bodova, a Specija je 12. sa osam bodova.

Lacio u sljedećem kolu gostuje Fiorentini, dok Specija gostuje Monci.

Fudbaleri Sasuola pobijedili su u Ređo Emiliji ekipu Salernitane sa 5:0.

Arman Lorent je u 12. minutu postigao vodeći gol za domaću ekipu, da bi Andrea Pinamonti bio siguran sa penala u 39. minutu.

Do kraja su golove postigli i Kristijan Torstvet u 53, Abdu Harui u 76. i Žanis Antist u drugom minutu nadoknade.

Ova utakmica ulazi u istoriju, kao prva na kojoj je sudila jedna žena. Glavni arbitar na ovom meču bila je Marija Sole Ferijeri Kaputi.

Sasuolo je na sedmom mjestu sa 12 bodova, dok je Salernitana 14. sa sedam.

Leće i Kremoneze su odigrali neriješeno 1:1.

Gosti iz Kremone su poveli preko Danijela Čiofanija, koji je u 19. minutu bio precizan sa penala.

Bod Lećeu donosi Gabrijel Strefeca u 42. minutu takođe sa penala.

Leće je na 13. mjestu sa sedam bodova, a Kremoneze je na pretposljednjem 19. mjestu sa tri boda.

Monca je u Đenovi savladala Sampdoriju sa 3:0.

Goste je u vođstvo doveo Mateo Pesina u 11. minutu, Đanluka Kaprari je povećao rezultat u 67, a Stefano Sensi se u strijelce upisao u četvrtom minutu nadoknade.

Monca je na 16. mjestu sa sedam bodova, dok je Sampdorija posljednja 20. sa dva boda.