С.В. [ Бета ]

25. 09. 2022. 22:58   >>  22:54

ЛИГА НАЦИЈА

Хрвати и Холанђани иду на Ф4, Француска пала у Копенхагену

Фудбалске репрезентације Хрватске и Холандије избориле су пласман на завршни турнир трећег издања Лиге нација. Хрватска је вечерас у гостима савладала Аустрију 3:1, док је Холандија побиједила Белгију на свом терену 1:0.

Стријелци за Хрватску били су Лука Модрић у шестом, Марко Ливаја у 69. и Дејан Ловрен у 72. минуту.

Гол за Аустрију постигао је Криштоф Баумгартнер у деветом минуту.

У истој групи, Данска је као домаћин побиједила Француску са 2:0, головима Каспера Долберга у 34. и Андреса Скова Олсена у 39.минуту.

Хрватска је прва са 13 бодова, друга је Данска са 12, треће Француска са пет, а Аустрија је посљедња са четири бода и сели се у Дивизију Б.

У Амстердаму, стријелац побједоносног гола за Холандију био је Вирџил Ван Дајк у 73. минуту.

У истој групи, Пољска је у гостима побиједила Велс са 1:0, голом Карола Свидерског у 58. минуту.

Холандија је са 16 бодова освојила прво мјесто у групи. Белгија је друга са 10, Пољска трећа са седам, а Велс је на посљедњем мјесту са једним бодом, и сљедећи циклус Лиге нација ће играти у Дивизији Б.