С.В.

15. 09. 2022. 20:59   >>  23:11

ДЕБАКЛ ЛАЦИЈА У ДАНСКОЈ

Јанковић стријелац у убједљивој побједи Карабага, пораз Звезде

Карабаг је против Нанта уписао прву побједу у Лиги Европе 3:0, уз погодак црногорског репрезентативца Марка Јанковића.

Јанковић је поставио коначан резултат прецизним ударцем са дистанце, претходно су погађали Овусу и Зубир.

Марко Вешовић је за Карабар одиграо свих 90 минута.

У истој групи, Фрајбург је био убједљив на гостовању Олимпијакосу 3:0.

Фудбалери Црвене звезде изгубили су данас у гостима од Трабзонспора са 1:2, у утакмици другог кола Групе Х.

Трабзон је био бољи ривал у првом полувремену и то је материјализовао поготком Хамшика у 16. минуту.

Ствари су се додатно закомпликовале за београдски тим у 63. минуту када је Кингс Кангва зарадио други жути картон, што је Трабзон искористио само пет минута касније. Гелор Канга је изгубио лопту, након чега је Анастасиос Бакасетас проиграо Трезегеа, а он лијепим ударцем са десетак метара савладао Борјана.

Утјешни гол за црвено-бијеле постигао је Николић у 89. минуту, послије асистенције Ибрахима Мустафе.

У другом мечу Групе Х, Ференцварош је у гостима побиједио Монако са 1:0 поготком Балинта Вечеија у 80. минуту.

Ференцварош је први на табели Групе Х са свих шест бодова, Трабзон и Монако имају по три, док је Црвена звезда без бодова.

Јунајтед је головима Санча и Роналда побиједио Шериф у гостима 2:0, док је Лацио доживио дебакл на гостовању Митјиланду 5:1. Адам Марушић је играо до 53. минута.

Прву побједу у Лиги Европе остварила је Рома која је била убједљива против Хелсинкија 3:0,.

Финци су на "Олимпику" 85 минута играли са играчем мање.

Римљани су сва три гола постигли у наставку. Дибала у 47, Пелегрини у 49. и Белоти у 68. минуту били су стријелци...

У истој групи Бетис је у голеади савладао Лудогорец у Севиљи са 3:2.