С.В.

15. 09. 2022. 20:59   >>  23:11

DEBAKL LACIJA U DANSKOJ

Janković strijelac u ubjedljivoj pobjedi Karabaga, poraz Zvezde

Karabag je protiv Nanta upisao prvu pobjedu u Ligi Evrope 3:0, uz pogodak crnogorskog reprezentativca Marka Jankovića.

Janković je postavio konačan rezultat preciznim udarcem sa distance, prethodno su pogađali Ovusu i Zubir.

Marko Vešović je za Karabar odigrao svih 90 minuta.

U istoj grupi, Frajburg je bio ubjedljiv na gostovanju Olimpijakosu 3:0.

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su danas u gostima od Trabzonspora sa 1:2, u utakmici drugog kola Grupe H.

Trabzon je bio bolji rival u prvom poluvremenu i to je materijalizovao pogotkom Hamšika u 16. minutu.

Stvari su se dodatno zakomplikovale za beogradski tim u 63. minutu kada je Kings Kangva zaradio drugi žuti karton, što je Trabzon iskoristio samo pet minuta kasnije. Gelor Kanga je izgubio loptu, nakon čega je Anastasios Bakasetas proigrao Trezegea, a on lijepim udarcem sa desetak metara savladao Borjana.

Utješni gol za crveno-bijele postigao je Nikolić u 89. minutu, poslije asistencije Ibrahima Mustafe.

U drugom meču Grupe H, Ferencvaroš je u gostima pobijedio Monako sa 1:0 pogotkom Balinta Večeija u 80. minutu.

Ferencvaroš je prvi na tabeli Grupe H sa svih šest bodova, Trabzon i Monako imaju po tri, dok je Crvena zvezda bez bodova.

Junajted je golovima Sanča i Ronalda pobijedio Šerif u gostima 2:0, dok je Lacio doživio debakl na gostovanju Mitjilandu 5:1. Adam Marušić je igrao do 53. minuta.

Prvu pobjedu u Ligi Evrope ostvarila je Roma koja je bila ubjedljiva protiv Helsinkija 3:0,.

Finci su na "Olimpiku" 85 minuta igrali sa igračem manje.

Rimljani su sva tri gola postigli u nastavku. Dibala u 47, Pelegrini u 49. i Beloti u 68. minutu bili su strijelci...

U istoj grupi Betis je u goleadi savladao Ludogorec u Sevilji sa 3:2.