P.R. [ Beta ]

11. 09. 2022. 18:44 >> 23:42

PRIMERA

Real maksimalan, "poker" Atletika u Elčeu, Hetafeu prva tri boda

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su na svom terenu ekipu Majorke sa 4:1, u meču petog kola španske Primere.

Gosti su poveli u 35. minutu preko Vedata Murićija, da bi aktuelni prvaci Španije do izjednačenja došli golom Federika Valverdea u trećem minutu nadoknade prvog dijela.

Do potpunog preokreta domaći tim dolazi golovima Vinisijusa Žuniora u 72., Rodriga u 89. i Antonija Ridigera u trećem minutu nadoknade.

Real Madrid je prvi na tabeli sa maksimalnim učinkom (15 bodova), dok je Majorka na 13. sa pet bodova.

U sljedećem kolu Real Madrid u gradskom derbiju gostuje Atletiku, a Majorka dočekuje Almeriju.

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobijedili su u gostima Elče sa 4:1

Strijelci za Bilbao bili su Nikolas Mersau autogol u devetom, Oihan Sanset iz penala u 14, Niko Vilijams u 22. i Aleks Berenguer u 44. minutu.

Pogodak za Elče postigao je Esekelj Ponse u 59. minutu.

Atletik Bilbao je upisao treću pobjedu u prvenstvu i sa 10 bodova zauzima četvrtu poziciju na tabeli. Elče je još uvijek bez pobjede, i sa jednim osvojenim bodom nalazi se na pretposljednjem, 19. mjestu.

U narednom kolu Atletik Bilbao će dočekati Rajo Valjekano, dok će Elče gostovati Barseloni.

Fudbaleri Hetafea pobijedili su na svom terenu Real Sosijedad sa 2:1.

Strijelci za Hetafe bili su Enes Unal u petom minutu nadoknade poluvremena i Karles Alena u 48. minutu.

Pogodak za Sosijedad postigao je Brais Mendes u 50. minutu.

Hetafe je večeras stigao do prve pobjede u šampionatu i sa četiri boda zauzima 18. poziciju na tabeli. Real Sosijedad je na 11. mjestu sa sedam bodova.

U narednom kolu, Hetafe će gostovati Osasuni, dok će Real Sosijedad dočekati Espanjol.

Fudbaleri Betisa pobijedili su na svom terenu Viljareal sa 1:0.

Pobjedonosni gol za Betis postigao je Rodri u 61. minutu.

Betis je zabilježio četvrtu pobjedu u šampionatu i sa 12 poena zauzima treće mjesto na tabeli. Viljareal je na petoj poziciji sa dva boda manje.

U narednom kolu, Betis će dočekati Đironu, dok će Viljareal ugostiti Sevilju.