T.G. [ Beta ]

06. 08. 2022. 16:10 >> 16:09

Dva gola Mitrovića za remi Fulama i Liverpula

Fudbaleri Fulama i Liverpula odigrali su danas u Londonu nerijeešeno 2:2, u utakmici prvog kola Premijer lige.

Dvostruki strijelac za Fulam bio je srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović, u 32. i u 72. minutu sa penala, dok su golove za Liverpul postigli Darvin Nunjes u 64. i Mohamed Salah u 80. minutu.

Povratnik u Premijer ligu, ekipa Fulama je odigrala dobar meč na Krejven Kotidžu, dva puta je vodila, ali je vicešampion Engleske uspio da stigne do izjednačenja i boda.

Fulam je do prednosti je stigao u 32. minutu kada je Mitrović prvi put zatresao mrežu Alisona Bekera.

Keni Tete prošao po desnoj strani i uputio odličan centaršut, a Mitrović je nadvisio u skoku Trenta Aleksander Arnolda i glavom loptu poslao u mrežu "crvenih".

Liverpul je bio opasniji tek po ulasku Nunjesa u drugom poluvremenu, a upravo je on u 64. minutu donio izjednačenje ekipi Jirgena Klopa.

Domaća ekipa je do novog vođstva stigla u 72. minutu pošto je siguran sa bijele tačke bio Mitrović.

Prethodno je srpski napadač i iznudio penal pošto ga je u kaznenom prostora srušio Virdžil van Dajk.

Konačan rezultat je u 80. minutu postavio Salah, nakon asistencije Nunjesa.

Liverpul je u samoj završnici meča mogao do preokreta, ali je sjajan udarac Hendersona "zaustavila" prečka.

Fudbaleri Fulama će u drugom kolu Premijer lige gostovati Vulverhemtonu, dok će ekipa Jirgena Klopa dočekati Kristal Palas.