14. 06. 2022. 23:00 >> 08:31
6

LIVE BLOG

"Hrabri sokoli" visoko preletjeli Karpate: Rapsodija Mugoše i saigrača

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobjedila je Rumuniju sa 0:3 u Bukureštu u 4. kolu Lige nacija.

Noć za pamćenje u istoriji našeg fudbala su večeras pokazali momci selektora Miodraga Radulovića. Sjajna postavka, smirenost, disciplina u odbrani, a onda smo krenuli napred i nismo se zaustavljali.

Treba podsjetiti da smu u zadnjem trenutku ostali bez Marušića i Hakšabanovića, a ranije su otpali Osmajić, Jovetić, Savić.

Rumuni su bili nošeni sjajnom podrškom sa tribina stadiona u Bukureštu, ali i pobjednom nad favorizovanom Finskom.

Upravo su oni agresivnije otvorili meč, sa visokim presingom i željeli su upravo na krilima navijača da dođu do ranog vođstva.

Ali naša zadnja linija Vujačić-Tomašević je pokazala još jednom koliko je dobro uigrana, pa Rumuni jednostavno nisu mogli da dođu do gola i ozbiljnije prilike.

Nakon početne inicijative domaćina, krenula je polako naša. Jovović se kretao sjajno, Mugoša je čekao pravu priliku, a sve je orkestrirao Marko Janković.

Nevjerovatno koliko je naša destka sazrijela igrački, ali i fizički. Sjajna kontrola lopte, odličan u duel igri, a loptama je bio glavni dirigent našeg napada.

Upravo je njegov korner i pronalazak Mugoše doveo do našeg vođstva.

A šta reći o Stefanu Mugoši.  Napadač Inčona je pokazao na ovom meču svu svoju paletu jednog rasnog špica. Odlična kretnja bez lopte, dobar u vazušnim duelima, konstantno opasan po gol "karpatskih trikolora".

Ono što posebno raduje je duh koji su Radulović i njegov stručni tim izgradili sa ekipom. Poslije prvog gola svi fudbaler su se zaletjeli put klupe,svi su željeli da učestvuju u slavlju.

Na kraj poluvremena, odmah pooslije našeg gola Mijatović je bio na visini zadatka. Dvije nevjerovatne odbrane našeg golamana sačuvale su mrežu pa smo na poluvremenu otišli sa prednošću.

Početak drugog poluvremena, i vidjelo se da je ovo ipak neki novi mentalitet. Naši momci nisu pomišljali da se brane, kalkulišu već su na teren izašli sa željom da dupliraju vođstvo.

Prije našeg gola, jednostavno je to bila jedna elegija, rapsodija poteza, pasova ofanzivne igre.

Iz takve jedne akcije, ponovo kombinacija Janković - Mugoša i poveli smo sa 0:2.

Odličan centaršut Jankogvića, a Mugoša je u petercu fenomalno trznuo loptu glavom u mrežu bespomoćnog Nite.

Mogla je Rumunija da smanji preko Puškaša, napadač Ruminije je i zatresao našu mrežu, ali srećom bio je u malom, ali dovolnom ofsajdu pa je gol poništen.

Samo dva minuta kasnije nova lucidnost Stefana Mugoše za jedno od najboljih individualnih izdanje nekog našeg fudbalera. Odlično je prihvatio visoku loptu, namjestio se u poziciju i onda je pogodio donji desni ugao za 0:3 i istoriju crnogorskog fudbala.

I nakon toga smo nastavljali da napadamo,a li se rezultat nije više mijenjao.

Nakon četiri kola Crna Gora se nalazi na drugoj poziciji sa 7 osvojenih bodova, bod manje od Bosne i Hercegovine.

94. minut

KRAJ!!!

Crna Gora je jednom od najboljih svojih predstava od nezavisnosti savladala Rumuniju u Bukureštu sa 0:3.

88. minut

I posljednje izmjene, Šipćić mijenja Tomaševića, a svoj prvi nastup za A selekciju bilježi super talentovani fudblar Budućnosti Viktor Đukanović, koji je ušao umjesto Krstovića.

76. minut

Zamalo da povedemo sa 0:4 preko štopera Rumuna Kiriheša. Nespretna reakcija i umalo autogol.

75. minut

Bosna je preokrenula meč protiv Finske.

Nakon pasa Krunića, solo akcija Edina Džeka i pogodak za 3:2.

Pogledajte gol OVDJE.

74. minut

Mijenja Radulović Šćekića, umjesto njega ulazi Raičković.

70. minut

Nastavlja se elegija naših fudbalera. Nakon što je Saviević izborio korner, Vujačić je probao da se izbori za šut.

Kakva igra ekipe Miodraga Radulovića.

63. minut

GOOOOOOOOOL HET TRIK STEFANA MUGOŠE!!!

Kakva predstava našeg napadaća, kakav golgeterski instikt.

Poslije dva pogotka glavom, naš fudbaler je brilijantno spustio jednu loptu, izborio sebi poziciju za šut i postigao u donji desni gol rumunskog gola.

61. minut

Zaslužen odmor za Jankovića. Naš vezni fudbaler je izrastao u pravog dirigenta na sredini terena.  Umjesto njega Draško Božović.

60. minut

Puškaš postiže gol, ali reakcijom VAR sobe i linijskog sudije, gol je poništen.

Napadač Rumunije je bio u ofsajdu.

56. minut

GOOOOOOOL PONOVO MUGOŠA!!!

Sjajno drugo poluvrijeme naše reprezentacije i duplirali smo prednost.

Jankovićeve lopte imaju oči na ovom meču. Naša desetka je sjajno ubacila loptu sa desne strane, a Stefan Mugoša je ponovo glavom matirao Nitu. Vodimo 2:0.

55. minut

Sitni vez "Hrabrih sokola", sjajna serija poteza i pasova koja pokazuje koliko je sjajna uigrana ekipa.

51. minut

Signalizirali su Rumuni jedanaesterac nakon jednog šuta Stefaneskua, tražili su igranje rukom Tomaševića ali Pinjerio nije ništa svirao.

Ispravna odluka portugalskog sudije.

49. minut

Imamo terensku inicijativu na početku drugog poluvremena.  Napadamo po lijevoj strani.

Vukan Savićević je izveo korner i ubacio je nisku loptu koju su domaći fudbaleri uspjeli na kraju da izbiju.

46. minut

Počelo je drugo poluvrijeme. Prva zamjena u našim redovima  Marko Vulčević umjesto Vladimira Jovovića.

Jovović je bio sjajan u prvom poluvremenu, ali je dobio žuti karton, pa je to vjerovatno razlog za zamjenu.

45. minut

Umalo Rumuni da izjednače, ali Mijatović kao panter brani dva čista zicera.

42. minut

GOOOOOOOOOL MUGOŠA!!!!!

Fenomenalni korner Jankovića, a Stefan Mugoša pogađa gol glavom. Vodimo u Bukureštu.

39. minut

Uzavrele strasti i jednih i drugih i nove čarke na terenu.

Nakon što je Jovović "ramplovao" Bankua, došlo je do koškanja Tomaševića i Burke.

34. minut

Nova šansa za Crnu Goru. Risto Radunović je sjajno "prodao" lažnjak i ubacio na drugu stativu gdje je bio Jovović. Fudbaler Sutjeske ipak nije bio precizan.

32. minut

Bosna i Hercegovina je izjednačila u Zenici. Sjajna predstava na "Bilinom polju". Pjanić je fenomalnom loptom sa centra pronašao Džeka koji je pogodio za novo izjednačenje - 2:2.

Pogledajte gol BiH OVDJE.

30. minut

Kakva prilika za naš tim. Janković je izveo korner, Šćekić je bio na prvoj stativi, a glavom je loptu udario rumunski fudbaler Burka i umalo je savladao svog golmana.

29. minut

Odličan period naših momaka, prije svega pritiskom na zadnju liniju Rumunije.

Vešović je uzeo loptu i krenuo po desnoj strani u šesnaesterac domaćina, i uspio je da izbori korner.

25. minut

Prve čarke na utakmici. Banku je loptom napucao Jankovića kako bi izborio aut, a našem veznom fudbaleru se nije to svidjelo.

Stvari su se brzo smirile.

23. minut

Opasan napad naše reprezentacije. Lijepo su momci Miodraga Radulovića povezali par pasova, lopta je došla do Mugoše koji je malo oklijevao. Na kraju šut Savićevića pored gola.

19. minut

Totalni preoret u Zenici. Finska je povela sa 1:2. Kontra Skandinavaca, Puki ovoga puta kao asistent a Benjamin Kalman je postigao gol.

Pogotag napadača Intera Turku pogledajte OVDJE.

18. minut

Šćekić je napravio grešku na sredini terenama li sjajni Vujačić perfektno klizećim startom otklanja opasnost po naš gol.

17. minut.

Finska izjednačila u Zenici. Timo Puki je ponovo poguban za odbranu "Zmajeva". Napadač Noriča je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i lijepo je sproveo loptu u mrežu.

Gol Finske možete pogledati OVDJE.

16. minut

Prilika za Rumuniju. Marius Stefanesku je izbio sam po lijevoj strani, ali fudbaler Sepsija nije bio precizan. Kasnije je podignuta i zastavica jer se rumunski fudbaler ipak nalazio u ofsajdu.

14. minut

Vukan Savićević je izveo jedan prekid sa lijeve strane, na oko 30 metara od gola, ali ubačenu loptu osvajaju Rumuni.

8.minut

Rumuni imaju blagu terensku inicijativu, ali naši su za sada odlično postavljeni.

6. minut

Vijesti iz Zenice. Bosna i Hercegovina vodi protiv Finske sa 1:0. Gol za "zmajeve" postigao je Miralem Pjanić sa bijele tačke.

Prethodno je u šesnaestercu fauliran Edin Džeko.

Situaciju sa "Bilinog polja" i gol BiH možete pogledati na linku OVDJE.

4. minut

Rumunski navijači su napravili bakljadu.

Veliku podršku imaju "Karpatski trikolori"

3. minut

Jovović je dugo vremena imao loptu kod sebe po desnoj strani, na kraju pas nije uspio u šesnaesterac domačina.

2. minut

"Hrabri sokoli" imaju podršku grupe navijača koja je doputovala danas iz Crne Gore.

1. minut

Počeo je meč u Bukureštu.

20:28

Naše momke očekuju pune tribine stadiona Rapida.

20:16

I selektor Rumunije je odabrao startnu postavu:

Nica, Manea, Kiriheš, Burka, Banku, Marin, Maksim, Stefanesku, Puškaš i Mihaila.

19:55

Sastav Crne Gore:

Mijatović, Radunović, Tomašević, Vujačić, Vešović, Savićević, Janković, Šćekić, Jovović, Krstović, Mugoša.

19:42

Do sada šest duela

Crnogorska i rumunska reprezentacija su do sada odigrali šest mečeva i obije ekipe imaju po dvije pobjede, dok su dva meča završena neriješeno.

Retrospektivu međusobnih duela možere pročitati na našem portalu.

U, do sada neviđenom ritmu sa četiri utakmice u deset dana odmah nakon završetka nacionalnih prvenstava, naša reprezentacija u bukurešto završava ovaj junski maraton.

Izabranici Miodraga Radulovića su otvorili nastup u novom ciklusu Lige nacije upravo pobjedom nad Rumunima u Podgorici (2:0).

Bila je to sjajna parija "Hrabrih sokola" a Rumune su srušili Stefan Mugoša i Marko Vukčević.

Naša reprezentacija nakon tri kola ima četiri boda, dok Rumuni imaju tri, nakon što su savladali Finsku u 3. kolu.