L.V.

30. 05. 2022. 19:48   >>  19:48 1

UTAKMICE BARAŽA

Arsenal i Rudar jednom nogom u Telekom 1. CFL ligi

Fudbaleri tivatskog Arsenala i pljevaljskog Rudara ostvarili su ubjedljive pobjede u prvim utakmicama baraža za popunu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Arsenal je u Tivtu ubjedljivom igrom savladao Podgoricu 4:0.

Bokeška ekipa je povela iz jedanaesterca u 32. minutu golom Ćetka Manojlovića.

Već nakon pet minuta Arsenal je duplirao prednost, a gol je postigao Jasmin Muhović nakon ubačene lopte argentinskog fudbalera Huliana Montenegra.

Ekipa Podgorice je igrala poprilično indisponirano, a u 51. minutu  je bilo jasno da će Tivćani ubjedljivo slaviti.

Boris Došljak najbolje se snašao u šesnaestercu gostiju, nakon očajne reakcije odbrane ekipe iz Lješkopolja.

Pobjedu je zaokružio strijelac prvog gola Ćetko Manojlović koji je u 75. minutu glavom pogodio mrežu Nikole Ivezića.

Mogla je ekipa iz Tivta i ubjedljivije da slavi, ali nisu iskoristili svoje prilike.

Rudar je na gostovanju u Lješkopolju protiv ekipe Mladosti, već nakon pola sata riješio pitanje pogotka, pošto je u 34. minutu bilo 0:3.

Dušan Živković je načeo mrežu domaćih u 9. minutu, a Nikša Vujanović je u periodu od četiri minuta (30. i 34. minut)  dva puta pogodio gol Danila Raičevića.

Alden Škreijelj je smanjio na 1:3 u 37. minutu, ali već na startu drugog poluvremena Ognjen Gašević pogađa ponovo za goste, za ogroman rezultatski kapital pred revanš u Pljevljima.

Revanš dueli na programu su u petak  3. juna.