P.R. [ Beta ]

15. 05. 2022. 23:14 >> 23:27

PRIMERA

Sevilja osigurala LŠ, Alaves ispao iz Primere

Fudbaleri Sevilje osigurali su plasman u Ligu šampiona, pošto su na gostovanju protiv Atletiko Madrida odigrali neriješeno 1:1, u meču pretposljednjeg, 37. kola Primere.

Hose Marija Himenes je u 30. minutu postigao gol za domaći tim, dok se u strijelce za Sevilju upisao Jusef En-Nesiri u 85. minutu.

Atletiko je treći na tabeli sa 68 bodova, dok je Sevilja osigurala četvrto mjesto sa bodom manje.

U Ligu Evropa će ići Betis, koji je na svom terenu pobijedio Granadu sa 2:0, i Real Sosijedad koji je na gostovanju savladao Viljareal sa 2:1.

Iz Primere je ispao Alaves, koji je na gostovanju poražen od Levantea sa 3:1.

Alaves je poveo golom Hoselua u 36. minutu, a izjednačenje ekipi iz Valensije donio je Oskar Duarte u 53. minutu.

Rođer Martin u 75. i Hose Luis Morales u petom minutu nadoknade postigli su golove za pobjedu Levantea.

Levante, koji je ranije ispao iz Primere nalazi se na 19. mjestu sa 32 boda, a Alaves je posljednji, 20. sa bodom manje.

Do posljednjeg kola za opstanak će se boriti Granada, Majorka i Kadiz.

Titulu prvaka ranije je osigurao Real Madrid, koji je večeras na gostovanju odigrao neriješeno 1:1 sa Kadizom.

Marijano Dijas je u petom minutu postigao gol za madridski tim, a rezultat je izjednačio Ruben Sobrino u 37. minutu.

Sa "bijele tačke" u 61. minutu neprecizan je bio igrač domaćeg Kadiza Alvaro Negredo.

Majorka je na svom terenu pobijedila Rajo Valjekano sa 2:1.

Vedat Murići je u 13. minutu postigao gol za Majorku, a gosti su do izjednačenja došli preko Patea Sisa u 60.

Pobjedu domaćoj ekipi donio je Abdon Prats u drugom minutu nadoknade.