S.V., Beta

04. 05. 2022. 23:36   >>  05. 05. 2022. 00:06

KRAH SITIJA

Epski preokret Reala za finale

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su u revanš meču polufinala nakon produžetaka savladali Siti na svom terenu 3:1. Madriđani su tako poništili poraz iz prvog meča na "Etihadu" 4:3.

Poveo je Mančester siti golom Rijada Mareza u 72. minutu.

Bernardo Silva je povukao kontra napad, odlično proigrao Mareza, koji je iskosa sa desne strane pogodio bliži ugao gola Kurtoe.

Real je do izjednačenja stigao u 90. minutu golom Rodriga. Karim Benzema je odlično uputio povratni pas sa lijeve strane u srce šesnaesterca, na loptu je natrčao Rodrigo i sa četiri metra zakucao loptu u mrežu.

Samo minut kasnije Madriđani stižu do potpunog preokreta. Karvahal je uputio centrašut, a Rodrigo je glavom poslao loptu u mrežu, i svojim drugim golom na meču odveo meč u produžetke.

U drugom minutu prvog produžetka Ruben Dijaš je oborio Benzemu u šesnaestercu i sudija Orsato je pokazao na "bijelu tačku". Odgovornost je preuzeo Benzema i hladnokrvno poslao loptu u donji desni ugao gola Edersona.

U posljednjem minutu prvog produžetka, priliku da vrati Siti u meč imao je Fil Foden ali je njegov udarac glavom odlično odbranio golman Reala Kurtoa.

Real Madrid će se u finalu sastati sa Liverpulom.

Finale Lige šampiona igraće se u Parizu na stadionu "Francuska", 28. maja.

Kraj meča.

114'  Zamjenu je tražio Eder Militao, pored njega izašao je i Vinisijus. Zamijenili su ih Valjeho i Lukas Vaskez.

Počeo je drugi produžetak.

105' Dobra prilika za Siti. Kurtoa je odbranio udarac glavom Fodena, odbitak nije poslao u mrežu Fernandinjo...

94' Real na 3:1! Benzema je pogodio iz jedanesterca, koji je sam iznudio.

92' Vini za Benezemu, koji sa 20 metara puca pravo u Edersona,

Počeli su produžeci.

Igraće se produžeci.

95' Foden je šutirao sa 13-14 metara preko gola

92' Ludnica u Madridu! Rodrigo sada pogađa glavom nakon centaršuta Karvahala! Blizu su produžeci...

90' Kažnjen je Siti za promašaje! Benzema za Rodriga, koji sa peterca šalje loptu u mrežu.

87' Dvije velike prilike Griliša u roku od dva minuta. Prvo je njegov udarac sa gol-linije odbio Mendi, potom je Kurtoa odbranio njegov pokušaj sa nekoliko metara,

86' Projektil Kansela sa ivice kazenog prostora, Kurtoa brani krajnjim naporom.

73' Siti je na korak od polufinala! Silva je vukao loptu 30 metara, odigrao pas za Mareza , koji je iskosa sa desne strane pogodio bliži ugao.

Rovovska borba u Madridu, do kraja je ostalo još 20 minuta.

46' Kakva šansa za Real. Vini je bio sam na pet metara od gola, pucao je pored stative.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

40' Foden je sa preko 20 metara gađao donji desni ugao, Kurtoa brani.

27' Kros je šutirao iz slobodnjaka, lopta je otišla tik pored stative.

20' Velika šansa za Siti. De Brujne je prebacio odbranu Reala, Silva je pokušao sa sedam-osam metara, Kurtoa je izvanredno intervenisao.

18' Vini je naletio na jednu odbijenu loptu i sa 13-14 metara šutirao preko gola.

15' De Brujne je pokušao sa 20 metara, pravo u Kurtou.

4' Prvi je zaprijetio Real. Karvala je ubacio, a Benzema glavom sa desetak metara šutirao preko gola.