[ MINA/L.V. ]

01. 03. 2022. 18:15 >> 18:22

CFL

Budućnost i Mornar slavili

Fudbaleri Budućnosti i Mornara ostvarili su pobjede u 22. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je na Gradskom stadionu pobijedila ekipu Podgorice 2:1 i upisala 11. pobjedu ove sezone.

Domaćin je poveo golom Stefana Miloševića u 54. minutu.

Izjednačio je Vladimir Boljević, efektnim golom iz slobodnog udarca, u 65, a minut kasnije pobjednika je odluičio autogol Nikole Ukšanovića.

Trijumf Budućnosti, koja je nakon remija Sutjeske u Pljevjima zaostatak na tabeli smanjila na deset bodova, mogao je biti ubjedljiviji da je Miloš Raičković u 88. minutu realizovao jedanaesterac.

Prvi trijumf u proljećnom dijelu sezone ostvario je Mornar, koji je u Golubovcima savladao Zetu 1:0.

Pitanje pobjednika riješio je Igor Poček u 41. minutu.

Duel fudbalera Rudara i Sutjeske završen je bez pobjednika 1:1, dok je Petrovac u Beranama slavio protiv Jezera 1:0.

Lider šampionata poveo je golom Vladimira Jovovića u 26. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat, sedmim pogotkom ove sezone, Dušan Živković u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Nikšićki tim prekinuo je seriju od tri vezana trijumfa.

Petrovac je u do prve pobjede u proljećnom dijelu, ukupno devete ove sezone, došao golom Dejana Perovića u 12. minutu.

U 17 sati i 30 minuta počeo je duel Iskre i Dečića u Danilovgradu .