P.R. [ Beta ]

30. 01. 2022. 22:08 >> 22:10

AFRIČKI KUP NACIJA

Egipat i Senegal u polufinalu

Fudbaleri Egipta plasirali su se u Jaundeu u polufinale Afričkog kupa nacija, pošto su poslije produžetka pobijedili Maroko sa 2:1 (1:1).

Sudija je poslije gledanja VAR-a u petom minutu dosudio penal za Maroko, nakon prekršaja nad Ašrafom Hakimijem.

Sa penala je dva minuta kasnije bio precizan Sofjan Bufal.

U 53. minutu poslije centaršuta iz kornera glavom je šutirao egipatski igrač Mohamed Abdelmonem, a do lopte je poslije odbrane marokanskog golmana došao Mohamed Salah, koji je zatim postigao drugi gol na ovom takmičenju.

Do kraja regularnog toka nije bilo promjene rezultata, da bi u produžetku Egipat poveo u 100. minutu, pošto je poslije asistencije Salaha sjajno reagovao Trezege.

Egipat će u polufinalu Afričkog kupa nacija igrati protiv domaće selekcije Kameruna, 3. februara.

Fudbaleri Senegala plasirali su se u Jaundeu u polufinale, pošto su savladali Ekvatorijalnu Gvineju sa 3:1.

Famara Dijediju je doveo Senegal u vođstvo u 28. minutu, a izjednačio je Janik Buila u 57. minutu.

Golove za pobjedu Senegala postigli su do kraja meča Šejhu Kujate u 68. i Ismaila Sar u 79. minutu.

Senegal će u polufinalu Afričkog kupa nacija igrati protiv Burkine Faso, 2. februara, a dan kasnije igraju domaćin Kamerun i Egipat.