O.Z.

23. 01. 2022. 19:57   >>  20:02

HERTA NEMOĆNA

Povratak Jovetića, Bajern ubjedljiv u Berlinu

Fudbaleri Bajerna pobijedili su večeras u gostima Hertu sa 4:1, u 20. kolu njemačke Bundeslige.

Strijelci za Bajern bili su Korentin Tolisio u 25, Tomas Miler u 45, Leroj Sane u 75. i Serž Gnabri u 79. minutu.

Gol za Hertu postigao je Jirgen Ekelenkamp u 81. minutu.

Crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić se vratio na teren nakon mjesec dana odsustva, U igru je ušao sa klupe za poraženi tim – u 69. minutu zamijenio je Mizijana Maolidu, francuskog veziste.

Bajern je prvi na tabeli sa 49 bodova, šest više od drugoplasirane Borusije Dortmund. Herta je 13. sa 22 poena.

U sljedećem kolu, Bajern će dočekati Lajpcig, dok će Herta ugostiti Bohum.

U prvom meču dana, Lajpcig je produžio lošu seriju Volfsburga u Bundesligi - 2:0.

Lajpcig je upisao treću vezanu pobjedu u prvenstvu, dok je Volfsburg nastavio niz loših rezultata u šampionatu, gdje je na posljednjih devet utakmica zabilježio dva remija i sedam poraza.

Strijelci za Lajpcig bili su Vili Orban u 76. i Joško Gvardiol u 84. minutu.

Lajpcig je stigao do devete pobjedu u prvenstvu i sa 31 poenom zauzima šestu poziciju. Volfsburg je 15. sa 21. bodom.

U narednom kolu, Lajpcig će gostovati Bajernu, dok će Volfsburg dočekati Grojter Firt.