O.Z. [ Beta ]

23. 01. 2022. 17:31 >> 17:32

SERIJA A

Napoli siguran, zauzeo drugo mjesto

Fudbaleri Napolija pobijedili su večeras na svom terenu Salernitanu sa 4:1, u 23. kolu italijanske Serije A.

Golove za Napoli postigli su Huan Žezus u 17, Dres Mertens iz penala u trećem minutu nadoknade poluvremena, Amir Rahmani u 47. i Lorenco Insinje iz penala u 53. minutu.

Strijelac za Salernitanu bio je Federiko Bonacoli u 33. minutu.

Salernitana je od 51. minutu igrala sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Frederik Veseli.

Napoli je drugi na tabeli sa 49 bodova, četiri manje i utakmicom više od prvoplasiranog Intera. Salernitana je na posljdenjem, 20. mjestu za 10 poena.

U narednom kolu, Napoli će gostovati Veneciji, dok će Salernitana dočekati Speciju.

Pobjedu na svom terenu ostvarila je i Specija savladavši Sampdoriju sa 1:0, golom Danijele Verdea u 63. minutu.

Sampdorija je od 73. minuta igrala sa deset igrača, nakon što je drugi žuti karton dobio Albin Ekdal.

Specija je sa sedmom pobjedom stigla do 25. boda i zauzima 14. mjesto. Sampdorija je 16. sa 20 poena.

U istom terminu, Kaljari i Fiorentina odigrali su neriješeno 1:1.

Poveo je Kaljari golom Žoaa Pedra u 47. minutu, da bi izjednačenje Fiorentini doneo Rikardo Soti golom u 75. minutu.

Fiorentina je od 65. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Alvaro Odriozola.

Kaljari je 18. sa 17 bodova, a Fiorentina šesta sa 36 poena.