Beta [ R.B. ]

15. 01. 2022. 20:14   >>  20:18

SERIJA A

Lacio pobijedio Salernitanu, Imobile dvostruki strijelac

Fudbaleri Lacija pobijedili su večeras u gostima Salernitanu sa 3:0, u 22. kolu italijanske Serije A.

Lacio je poveo u sedmom minutu golom Ćira Imobilea, a nakon asistencije srpskog reprezentativca Sergeja Milinkovića Savića. Tri minuta kasnije Imobile je svojim drugim golom duplirao prednost Lacija. Konačan rezultat postavio je Manuel Lazari u 66. minutu.

Adam Marušić je igrao do 77. minuta.

Lacio je zabilježio 10. pobjedu u prvenstvu i sa 35 poena zauzima šestu poziciju. Salernitana je na posljednjem, 20. mjestu sa 11 bodova.

U narednom kolu, Lacio će dočekati Atalantu, dok će Salernitana gostovati Napoliju.