P.R. [ Beta ]

08. 01. 2022. 21:12 >> 21:13

BUNDESLIGA

Veliki preokret "milionera" u Frankfurtu

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobijedili su u Frankfurtu domaći Ajntraht sa 3:2, u utakmici 18. kola Bundeslige.

Ajntraht je do 24. minuta vodio sa 2:0 golovima koje je postigao Rafael Bore, a kod prvog pogotka, u 15. minutu, asistent mu je bio srpski reprezentativac Filip Kostić.

Torgan Azar postigao je gol za Dortmund u 71. minutu, na dodavanje Erlinga Halanda, a izjednačio je Džud Belingem u 87. minutu. Pobjedu gostujućoj ekipi donio je Mahmud Daud pogotkom u 89. minutu.

Borusija ima 12 pobjeda i 37 bodova na drugom mjestu na tabeli, šest manje od vodećeg Bajerna iz Minhena.

Ajntraht je pretrpio peti poraz i sedmi je na tabeli sa 27 bodova.