- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Fudbal
16. 12. 2021.
18:39 >> 19:37
1
LIGA NACIJA
"Sokoli" sa BiH, Finskom i Rumunijom
Fudbaleri Crne Gore igraće u grupi 3 B divizije Lige nacije sa Bosnom i Hercegovinom, Finskom i Rumunijom, odlučeno je žrijebom u Nionu.
“Sokoli” su u minulom izdanju Lige nacija osvojili prvo mjesto u jednoj od četiri grupe Lige C i izborili plasman u viši rang.
Utakmice Lige nacija igraće se samo u dva termina , zbog Mundijala u Kataru.
U junu će biti odigrana četiri kola, a u septembru dva.
Sa Finskom nikada nismo igrali. Naša selekcija je sa "zmajevima" ljetos odigrala meč bez golova u Sarajevu.
Isti rivali su se sastali i u maju 2018, takođe u prijateljskoj utakmici , a ni tada se mreže nijesu tresle.
Sa Rumunijom smo igrali u C Ligi nacija, kao i u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.
U Ligi nacija smo sa njima remizirali 0:0 i izgubili 1:0 pod Goricom, a u kvalifikacijama za Mundijal 2018. imamo pobjedu i remi. Nakon 1:1 u Klužu, u Podgorici su "sokoli" slavili 1:0.
Rumuni su 2088. godine ubjedljivo slavili u prijateljskom okršaju 4:0.
Mečevi u najmlađem Uefinom takmičenjue biće dobra priprema našoj selekciji za kvalifikacije za Euro 2024, koji počinje u martu 2023.
LIGA A
Grupa 1: Francuska, Danska, Hrvatska, Austrija.
Grupa 2: Španija, Portugal, Švajcarska, Češka.
Grupa 3: Italija, Njemačka, Engleska, Mađarska.
Grupa 4: Belgija, Holandija, Poljska, Vels.
LIGA B
Grupa 1: Ukrajina, Škotska, Republika Irska, Jermenija.
Grupa 2: Island, Rusija, Izrael, Albanija.
Grupa 3: Bosna i Hercegovina, Finska, Rumunija, Crna Gora.
Grupa 4: Švedska, Norveška, Srbija, Slovenija.
LIGA C
Grupa 1: Farska ostrva, Litvanija, Luksemburg, Turska
Grupa 2: Kipar/Estonija (pobjednik), Kosovo, Grčka, Sjeverna Irska
Grupa 3: Kazahstan/Moldavija (pobjednik), Azerbejdžan, Bjelorusija, Slovačka
Grupa 4: Gibraltar, Gruzija, Sjeverna Makedonija, Bugarska
LIGA D
Grupa 1: Letonija, Androra, Kazahstan/Moldavija (poraženi), Lihtenštajn
Grupa 2: San Marino, Kipar/Estonija (poraženi), Malta
Коментари1
Остави коментар